×

Budowa centralnego ogrzewania

Budowa centralnego ogrzewania

black-and-white-industryPrawidłowa instalacja centralnego ogrzewania jest bardzo ważna. To właśnie od niej zależy czy nasz dom będzie odpowiednio ogrzany i zabezpieczony przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi występującymi w sezonie grzewczym czyli mówiąc wprost przed szalejącym w tym czasie mrozem. Głównym błędem jaki popełniają inwestorzy jest niezatrudnianie projektanta. Od razu przystępują do prac z pomocą hydraulika, który w każdym przypadku wykorzystuje dokładnie taki sam schemat podłączenia instalacji.

Trochę więcej o systemie centralnego ogrzewania

System centralnego ogrzewania to wbrew pozorom nie tylko kocioł, grzejnik i rura miedziana. Trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że ważne są parametry tych wszystkich elementów składowych, bo tak właśnie można je przecież nazwać. Zatrudnianie projektanta faktycznie nie jest w żaden sposób wymagane ani regulowane przepisami prawa budowlanego, ale to samemu inwestorowi musi zależeć na tym, żeby jego instalacja dobrze poradziła sobie ze spełnieniem swojej funkcji. Dlaczego do ogrzewania wykorzystywana jest rura miedziana? Na to pytanie pewnie niewiele osób szuka odpowiedzi. Przede wszystkim miedź jest materiałem dość prostym w obróbce a dodatkowo jest niezwykle wytrzymały, dlatego właśnie przy instalacjach najczęściej się go wykorzystuje. Wprawdzie dziś każdy specjalista reprezentuje własną szkołę i wszyscy starają się udowadniać, że to ich systemy są najlepsze. Próbują polecać zarówno instalację z kotłem jak i z kolektorami słonecznymi a także gazowe czy elektryczne. Jedno zawsze jednak pozostaje niezmienne i jeśli chodzi o połączenie to rura miedziana wykorzystywana jest w każdym przypadku.

Co dalej?

Za kilka lat systemy, instalacje i materiały być może ulegną zmianie. Na dzień dzisiejszy jednak prawie każdy wykorzystuje centralne ogrzewanie i póki co nie możemy narzekać na jego wydajność. W domach jest ciepło, instalacje są zabezpieczone a my czujemy się wygodnie i komfortowo a przecież właśnie na tym powinno nam szczególnie zależeć podczas wyboru sposobu ogrzewania i właściwego jego projektu i podłączenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.