×

5 powodów, aby kupić mieszkanie w Krakowie

5 powodów, aby kupić mieszkanie w Krakowie

Inwestor z gotówką może szybko kupić mieszkanie, a potem, wynajmując je, cieszyć się ze stałych dochodów. Jeśli ma wątpliwości, w którym mieście zainwestować środki, powinien rozważyć właśnie Kraków.

Miasto ma opinię metropolii o niepowtarzalnej atmosferze, a wielu przyjezdnych postanawia właśnie tutaj szukać pracy i mieszkania. Oto 5 powodów, dla których Kraków jest miastem, w którym warto kupić mieszkanie na wynajem.

1. Mieszkańcy doceniają zabytki

Osoby, które chcą zamieszkać w Krakowie i szukają mieszkania na wynajem, doceniają urok Starego Miasta i dzielnicy żydowskiej Kazimierz. Obie są od 1978 roku na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Turyści i mieszkańcy miasta chodzą też na Wawel, do Sukiennic i do Kościoła Mariackiego. W okolicach rynku można korzystać też z kultowych restauracji, licznych pubów i wszelkich atrakcji tego pięknego miasta.

2. Bliskość wyższej kultury

Stolica Małopolski jest znanym ośrodkiem kulturalnym. Mieszkańcy miasta korzystają więc z oferty licznych teatrów, kin, galerii, muzeów. Nie brakuje też imprez plenerowych i festiwali. Mieszkając w Krakowie przez cały czas, można chodzić do muzeów poza sezonem turystycznym, gdy kolejek właściwie nie ma, a bilety są często tańsze.

3. Osiedla przyjazne mieszkańcom

Do Krakowa chętnie napływają młode osoby, które szukają stałej, dobrej pracy. Z czasem też chcą założyć rodzinę. Stąd też zwracają olbrzymią uwagę na infrastrukturę nowoczesnych osiedli w modnych dzielnicach. Przykładem może być Prądnik Czerwony. Dzielnica cieszy się świetną opinią ze względu na liczne tereny zielone, dostęp do sklepów, ośrodków edukacji i w związku z dobrą komunikacją z innymi dzielnicami miasta. Krakowski deweloper Super Krak S.A. oferuje właśnie na sprzedaż mieszkania w swoich Apartamentach Kaskada http://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Budynki Apartamentów Kaskada znajdują się blisko nowoczesnych biurowców, Parku Wodnego, centrum handlowego Krokus i Multikina, a same mieszkania gwarantują wygodę i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów oraz osób, które szukają mieszkania do wynajęcia.

4. Miasto studenckie

To, że w Krakowie znajduje się ponad 20 szkół wyższych, a na stałe mieszka w nim ponad 200 tys. studentów sprawia, że miasto jest przesycone pozytywną energią. Studenci są osobami przedsiębiorczymi, stanowią ważny element tutejszej gospodarki, ale także zasób osób do pracy. Jeśli chce się zakładać firmę w Krakowie, warto korzystać z tego, że ta grupa oczekuje usług i produktów na wysokim poziomie i może stać się ważnym klientem.

5. Dostęp do zróżnicowanej rekreacji

W Krakowie można skorzystać z basenów, boisk, kortów tenisowych, z tras spacerowych, do biegania i rowerowych. W mieście są też liczne parki, w których można przebywać z rodziną. Można też z miasta dostać się w Tatry lub Beskidy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.