×

5 rad, które pomogą Ci zachować porządek w mieszkaniu

5 rad, które pomogą Ci zachować porządek w mieszkaniu

Utrzymanie porządku w miejscu zamieszkania to ważny obowiązek, który jednak nie zawsze jest przez nas lubiany. Pamiętajmy jednak, że sprzątanie to jedno, a ułatwianie sobie tego procesu i utrzymanie porządku w mieszkaniu to zupełnie co innego. Nie lubisz sprzątać i chcesz jak najdłużej cieszyć się czystością i porządkiem w domu? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Po pierwsze: dobre środki i nowoczesne pomoce

Aby mieszkanie było czyste i uporządkowane, warto inwestować w wysokiej jakości produkty do czyszczenia, nie posługiwać się półśrodkami. Doskonale sprawdzają się również domowe sposoby na plamy i inne zabrudzenia. Warto zapytać o nie nasze mamy i babcie, na pewno mają ich wiele i chętnie się z nami tą wiedzą podzielą.

Po drugie: sprytni pomocnicy

Utrzymanie porządku nie byłoby możliwe dzięki wykorzystaniu szeregu prostych rozwiązań, które pozwalają nam na zachowanie ładu. Doskonałym pomysłem są funkcjonalne kosze na pranie, które zapobiegną pojawianiu się brudnej odzieży w cały domu. Domownicy nauczą się, że pojemne kosze na pranie służą do wrzucania znoszonej, brudnej bielizny. Możemy zainwestować również w kosze kolorowe, przyjazne szczególnie dla małych dzieci, które dopiero uczą się utrzymania porządku.

Po trzecie: jedna rzecz, wiele zastosowań

Pamiętajmy, że współczesna aranżacja wnętrz pozostawia nam szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wykorzystanie różnorodnych artykułów. Można dać im tak zwane drugie życie lub po prostu wykorzystać je nieco inaczej, ale nie mniej funkcjonalnie. Co powiesz np. na zastosowanie koszy na pranie jako pojemników na zabawki Twojego dziecka? A może pudełka do butach przerobisz na wygodne szkatułki na Twoje drobiazgi? Z wieszaka możesz wykonać ciekawy stojaczek na tablet, a ze starej koszuli… oryginalną poszewkę na poduszkę z kieszonką, np. na pilota od telewizora.

Po czwarte: oszczędność miejsca

Niech nasz dom będzie maksymalnie funkcjonalny. Inwestujmy zatem w dodatki, które nie tylko go udekorują, ale i zaoszczędzą powierzchnię. Przydatnym rozwiązaniem będą  składane kosze na pranie, które można powiększać, jeśli brudnej bielizny jest wyjątkowo dużo. Złożone kosze z powodzeniem można umieścić w szafie i wyjąć, gdy znów będą potrzebne.

Po piąte: estetyczne i funkcjonalne

Kolejna rada dotyczy wyboru dodatków do swojego domu. Niech będą one nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Wiele rzeczy może dekorować, np. w kuchni ciekawie zaprojektowana półka nad blatem roboczym, w łazience wygodne kosze na pranie, a w pokoju dziennym funkcjonalny stolik do kawy z dodatkowa półeczką na drobiazgi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.