×

5 rewelacyjnych sposobów, które pozwolą Ci na zagospodarowanie ściany w Twoim domu

5 rewelacyjnych sposobów, które pozwolą Ci na zagospodarowanie ściany w Twoim domu

apartment-185777_640W niektórych wnętrzach ściany są zupełnie puste, przez co mieszkaniu nadawany jest chłodny, surowy, minimalistyczny charakter – oczywiście, jeśli wszystko ze sobą współgra i również wokół stosowana jest zasada im mniej, tym lepiej. Są jednak ściany, które czekają na pomysły właścicieli mieszkań i doczekać się nie mogą. Przedstawiamy sposoby na zagospodarowanie ścian w mieszkaniu – by wnętrze nabrało wyrazu.

Pędzel w dłoń

Czasem w zagospodarowaniu i nadaniu ścianie konkretnego charakteru pomaga pędzle i farba. Przemalowanie ścian, np. na kilka kolorów, pozwoli na kontrastowe podejście do tematu. Może okazać się, że poziome pasy malowane innym kolorem stworzą wnętrze np. w marynarskim stylu. Dla bardziej wprawnych, rozwiązaniem mogą być figury geometryczne – w tym wypadku można, a nawet trzeba posiłkować się własnoręcznie przygotowanymi szablonami.

Napisy na ścianach

Te również można wykonać farbą i szablonem, można się jednak pokusić o gotowe rozwiązania. Na ścianę możemy nakleić napisy bądź namalować, używając profesjonalnego szablonu, np. stąd. Napisy często nadają charakteru konkretnemu wnętrzu – inne będą pasowały do sypialni, inne oczywiście do kuchni, a inne do salonu. Jedno je łączy – dobrze prezentują się na dużych powierzchniach – łatwiej je wtedy odczytać.

Ramki ze zdjęciami

Tutaj pole do popisu mamy ogromne. Możemy pójść na zupełną łatwiznę i po prostu kupić ramki, jednak jeśli trochę poszalejemy, możemy takie ramki stworzyć samodzielnie albo, co też ciekawe, przygotować je z…euro palety! W sieci istnieje wiele poradników, które pozwalają na stworzenie tego typu konstrukcji – ta również świetnie będzie się prezentować na większych powierzchniach. Wcale jednak nie musimy wykorzystywać ramek – jeśli mamy pomysł na kompozycję zdjęć, możemy je po prostu przykleić do ściany, pamiętajmy jednak, że istnieje ryzyko, że przy odklejaniu odejdzie też farba. Ciekawym i prostym pomysłem jest też stworzenie anty ramy ze zdjęciami.

Plakaty nie tylko w pokojach nastolatków

Plakaty to również doskonały pomysł na ściany, nie tylko, jeśli chodzi o pokoje nastolatków czy sytuację, w której to, co za plakatem chcemy raczej ukryć. Estetyczne plakaty w anty ramach, np. starych filmów będą prezentowały się świetnie i przede wszystkim nadadzą indywidualnemu charakteru wnętrzu.

Obrazy, jeśli tylko chcesz

Wiele osób ma ten problem z obrazami, że źle je dobiera do charakteru wnętrza. Przez to bardzo często w mieszkaniach wiszą reprodukcje mistrzów malarstwa, a obok włączona jest cały czas 60-calowa plazma. W nowoczesnych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej prezentują się obrazy sztuki współczesnej – możesz wybrać reprodukcje albo zdecydować się na obrazy współczesnych twórców – ceny są różne, jednak początkujący artyści sprzedadzą swoje obrazy za kilkadziesiąt złotych. Pamiętaj, aby wybierać to, co Ci się podoba, dopasowując przy tym obrazy do charakteru wnętrza.

Sposobów na zagospodarowanie przestrzeni na ścianie znalazłoby się jeszcze kilka – warto nadać im jakiś charakter, aby wnętrze nie sprawiało wrażenia niedokończonego.

 

 

Martyna Janowska

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.