×

5 sposobów na przechowywanie w sypialni!

5 sposobów na przechowywanie w sypialni!

W wielu domach i mieszkaniach sypialnia to miejsce służące nie tylko do wypoczynku – to również przestrzeń, w której przechowujemy mnóstwo rzeczy. Począwszy od ubrań i dodatków, przez pościele i ręczniki, aż po rozmaite drobiazgi, na które nie ma miejsca w innych pomieszczeniach w domu. Właśnie dlatego tak ważna jest właściwa organizacja miejsca w sypialni.

Mamy kilka podpowiedzi, z którymi stanie się to łatwiejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Odpowiednia szafa do sypialni

Podstawowy mebel, którego nie może zabraknąć w omawianym pomieszczeniu (poza łóżkiem)? Oczywiście szafa do sypialni! Dzięki niej możliwe staje się utrzymanie porządku we wnętrzu oraz zmieszczenie w nim wszelkich rzeczy, na których nam zależy. Świetnie, aby była dość obszerna – choć to aspekt zależny od metrażu, którym dysponujemy. Szafy trzydrzwiowe zazwyczaj zapewniają sporą ilość miejsca. Kiedy jednak nie mamy możliwości, aby wygospodarować przestrzeń na taki mebel, wysokie, sięgające sufitu szafy do sypialni to dobre rozwiązanie. Wówczas bez ubytku w metrażu na podłodze maksymalnie zagospodarujemy przestrzeń. Godne uwagi rozwiązanie to także szafa narożna!

Wyposażenie szafy do sypialni

Aby przechowywanie rzeczy stało się naprawdę wygodne, zachęcamy do zwrócenia szczególnej uwagi na wnętrze szafy do sypialni. Co powinno się w niej znaleźć? Na pewno długi uchwyt do wieszania ubrań. To odpowiednie miejsce na wszystkie części garderoby, które mają spoczywać na wieszakach. Bardzo dobrze, kiedy w meblu zamontowano także szuflady, które fantastycznie sprawdzają się przy przechowywaniu bielizny. Nie zapominajmy również o klasycznych szafkach z drzwiczkami – zwłaszcza w górnej części konstrukcji – tutaj warto umieścić ręczniki i pościele. Ponadto ciekawy dodatek do wyposażenia szafy to rozmaite kontenerki. W sklepie internetowym Marmex, kupując szafę do sypialni, można zaopatrzyć się i w taki niezwykle praktyczny dodatek. Co więcej, dobrze nabyć wygodne, wytrzymałe wieszaki, rozmaite pokrowce oraz pudełka sprzyjające utrzymanie porządku w szafie.

Komoda w sypialni dla lepszej organizacji

Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, warto zdecydować się także na przynajmniej niewielką komodę. To idealne miejsce do przechowywania ubrań, bielizny oraz wszelkich drobiazgów. Zmieścimy w niej też kosmetyki czy akcesoria do pielęgnacji włosów. Zresztą i w niej zmieszczą się rozmaite tekstylia jak choćby zasłony czy obrusy. Co jeszcze polecamy wykorzystać w organizacji sypialni? W małych pomieszczeniach strzał w dziesiątkę to zagospodarowanie dostępnej przestrzeni pod łóżkiem. Gotowe szuflady, zwykłe, foliowe pokrowce bądź pudełka potrafią wnieść nową jakość do obszaru organizacji rzeczy.

Różnej wielkości szafy do sypialni, a także komody (i wiele innych mebli) znalazło się w sklepie internetowym Marmex.pl. Zapewniamy, że każdy miłośnik wysokiej jakości, wytrzymałych mebli, jak również doskonałego porządku w przechowywanych rzeczach, znajdzie tam coś dla siebie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter