×

ABC urządzania przedpokoju

ABC urządzania przedpokoju

Przedpokój często okazuje się jednym z najbardziej problematycznych pomieszczeń w całym domu czy mieszkaniu. Zwykle jest to niewielkie, wąskie i ciemne wnętrze, dlatego urządzenie go tak, by zachowało swoją funkcjonalność bywa bardzo trudne. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, kiedy się za to zabieramy?

museum-marrakech-1441668-mPodstawa to odpowiednie oświetlenie. W większości przedpokojów nie ma okien, musimy zatem zadbać o dobrze dobrane sztuczne oświetlenie. Oprócz głównego źródła światła, dobrze jest zamontować dodatkowe, mniejsze punkty świetlne, np. w pobliżu lustra, czy półki z butami.

Kolejny krok to rozplanowanie mebli. Jako że przedpokoje to z reguły wąskie pomieszczenia, mebli nie powinno być zbyt dużo. Ograniczmy się zatem do tego, co niezbędne – przydatny okaże się z pewnością wieszak i szafka na buty. Jeśli mamy nieco więcej miejsca, warto pomyśleć o montażu szafy robionej na wymiar.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w przedpokoju również lustra. Odpowiednio umieszczone pozwoli nam nie tylko skontrolować wygląd przed wyjściem z domu, ale i optycznie powiększyć pomieszczenie.

Pamiętajmy też o tym, by do urządzania przedpokoju podchodzić z należytą starannością. W końcu to swego rodzaju wizytówka całego naszego mieszkania.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.