×

Alternatywa dla rolet i żaluzji – plisy okienne w Twoim mieszkaniu

Alternatywa dla rolet i żaluzji – plisy okienne w Twoim mieszkaniu

o4abixfNiemal każdego nachodzi czasem chęć odświeżenia własnego mieszkania. Na szczęście nie trzeba od razu malować ścian, naklejać nowej tapety czy kłaść wykładziny. Nawet drobna zmiana w aranżacji starej dekoracji albo osłon okiennych, może przynieść naprawdę niezwykłe, a co za tym idzie – zauważalne efekty.

Choć wszelkiego rodzaju osłony okienne służą przede wszystkim regulacji ilości światła wpadającego do danego wnętrza, to dzięki ogromnej ilości, dostępnych na rynku, wzorów i kolorów są także wspaniałym elementem dekoracyjnym. Dają tym samym szerokie możliwości kształtowania charakteru całego pomieszczenia. Przed przystąpieniem do zmian aranżacji okiennych warto jednak zorientować się nieco w aktualnych trendach.

Jeszcze kilka lat temu praktycznie żadna pani domu nie słyszała o plisowanych żaluzjach. Dziś jest zupełnie inaczej. Popularne plisy stały się niesłychanie poważną konkurencją dla tradycyjnych lub rzymskich rolet oraz żaluzji. Nie ulega wątpliwości, że plisy okienne są niezwykle funkcjonalnymi zasłonami. Plisy można także z powodzeniem stosować jako rolety dachowe. Umożliwiają one zasłonięcie dowolnej części okna zarówno od dołu, jak i od góry. Dzięki węższym listwom i prowadnicom sprawiają wrażenie znacznie lżejszych. Poliester, z którego zazwyczaj wykonuje się plisowane rolety dachowe, to na ogół półprzezroczysta tkanina, która wspaniale rozprasza i zmiękcza światło. Zasłony tego typu niezwykle łatwo się również montuje i czyści.
Wystarczy wypiąć plisę z zatrzasków listwy lub zsunąć plastikowe uchwyty, a następnie wypłukać je w 30-stopniowej kąpieli wodnej z dodatkiem płynu do tkanin delikatnych. Wówczas należy już tylko strząsnąć resztki wody a plisę odwiesić na okno i wysuszyć w złożonej pozycji.

Nowy i niebanalny wystrój okien może przynieść zaskakujące i spektakularne efekty wizualne dla całego pomieszczenia. Dzięki tej niewielkiej zmianie aranżacji, a co najważniejsze bez wygórowanych kosztów, można odmienić praktycznie każde wnętrze. Warto o tym pamiętać, kiedy wraz z nadejściem wiosny zapragniemy ponownie odświeżyć nasze cztery kąty.

Zobacz także: http://www.kreatywna.pl/styl-zycia/dom/jak-zamawiac-plisy-okienne-online/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.