×

Aranżacja pokoju dla bliźniaków o czym pamiętać?

Aranżacja pokoju dla bliźniaków o czym pamiętać?

Urządzenie pokoju dla dwóch niemowlaków jest stosunkowo proste, jednakże wraz z upływem czasu, gdy dzieci podrastają i pojawia się coraz więcej dodatkowych rzeczy w pokoju, konieczna staje się reorganizacja przestrzeni dla bliźniaków. Własne stanowisko do nauki, kącik zabaw, miejsce na książki, szafy na ubrania i dwa łóżka – jak to wszystko pomieścić?

Urządzamy pokój dla bliźniaków – strefa snu

Zaaranżowanie pokoju dla dwójki dzieci jest sporym wyzwaniem dla rodziców, szczególnie w przypadku małego metrażu. Nie zawsze bowiem możliwe jest wydzielenie dwóch osobnych pomieszczeń dla rodzeństwa, w związku z czym trzeba wykazać się większą kreatywnością. W przypadku średniej wielkości pokoju warto rozważyć zakup piętrowego łóżka, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca oraz wygospodarować wolną przestrzeń do zabawy i nauki. Jeśli problemem będzie jednak walka o to, kto ma spać na dole a kto na górze, to sprawdzą się dwa łóżka na antresoli. W przypadku pomieszczenia o niestandardowych wymiarach, najlepiej zainwestować w meble na wymiar wrocław.

Strefa nauki i miejsce na książki

Jeśli zdecydujemy się na zakup antresoli, to biurka można ustawić pod nią. Konieczne staje się zadbanie także o odpowiednie oświetlenie. W przypadku łóżka piętrowego można połączyć biurka z regałem. Jeśli nie ma w pokoju wystarczającej ilości wolnej przestrzeni na dwa biurka, to można kupić jeden większy blat i wówczas dzieci będą podczas uczenia się i odrabiania lekcji siedzieć po przeciwnych stronach biurka. Na rynku dostępne są także łóżka piętrowe, których góra przeznaczona jest do spania, a na dole do dyspozycji jest przestrzeń z biurkiem, półki na książki i nawet szafa.

A co z ubraniami?

Jako, że posiadanie dwójki dzieci wiąże się z koniecznością kupienia większej ilości ubrań, niezbędne staje się zainwestowanie w pojemną szafę, która będzie w stanie pomieścić wszystkie rzeczy. Jeśli nie ma możliwości umieszczenia ich we wspólnej garderobie wszystkich domowników, to można zdecydować się na wstawienie wąskiej i płytkiej szafy do pokoju dziecięcego. Powinny znajdować się w niej jedynie ubrania potrzebne w danym sezonie, a resztę lepiej umieścić we własnej sypialni.

Podsumowując, przed przystąpieniem do urządzania pokoju dla bliźniaków, warto najpierw wymierzyć go i przeanalizować dostępne możliwości. Wszelkie zmiany i propozycje najlepiej jest omówić też z dziećmi, gdyż to one będą w nim spać, uczyć się i bawić. Jeśli chcemy zaś maksymalnie zaoszczędzić na wolnej przestrzeni, to warto zamówić meble na wymiar i dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.