×

Aranżacja pokoju nastolatka – navy blue i szare rolety rzymskie

Aranżacja pokoju nastolatka – navy blue i szare rolety rzymskie

Rodzice nastolatków wiedzą doskonale, jak ciężko spełnić oczekiwania młodzieży co do aranżacji ich wnętrza. Wydaje się, że największym wyzwaniem jest urządzanie pokoju dla młodego mężczyzny, który chciałby już poczuć się dorosło, ale zachowując swoją nutę fantazji i zamiłowania do gadżetów. Wybór koloru – to kolejna bolączka. W końcu nie może być zbyt dziecinnie. Najlepiej też zrezygnować z przytulnych dodatków, takich jak poduszki, firany, zasłony, żeby było prosto, ale z klasą. Prezentujemy aranżację pokoju dla nastolatka w industrialnym i bardzo minimalistycznym stylu, gdzie dużą rolę odgrywa kolor navy blue i szare rolety rzymskie Anwis.

Navy blue – granat w modnej odsłonie

Wszelkie odcienie niebieskiego i granatu na ogół podobają się chłopcom i mężczyznom w każdym wieku. Ubrania w tych kolorach zajmują dużą część męskiej garderoby. Dlatego też są bardzo bezpiecznym i lubianym rozwiązaniem stosowanym we wnętrzach. Jednym z najmodniejszych odcieni ostatnich lat jest navy blue. Jak możemy go wykorzystać i z czym połączyć? Jakie triki wnętrzarskie zastosować w pokoju nastolatka?

• Mocny akcent na ścianie, czyli pomalowanie jednej strony pokoju na intensywny niebieski odcień. Wyróżni wnętrze, a także optycznie zmieni jego ułożenie.
• Narzuta na łóżko w kolorze navy blue – bardzo praktyczny dodatek, który zaakceptuje z pewnością każdy młody mężczyzna. Będzie stanowić wspaniałe uzupełnienie wnętrza.
• Kolor rolet rzymskich może odegrać w takim lekko industrialnym pomieszczeniu kluczową rolę. Odcienie w tej samej tonacji co ściany sprawdzą się idealnie. Może to być szary, może być także granatowy. Same rolety rzymskie ocieplą delikatnie wnętrze, ale bez nadania mu przytulnego charakteru.
• Świetnym akcentem w pokojach nastolatków jest wieszanie na ścianach ulubionych sprzętów i gadżetów. Rower, deskorolka, rolki, kask – dlaczego nie! Wystarczą odpowiednie zamocowanie, które wytrzyma ciężar i możemy cieszyć się nietypową aranżacją ściany w bardzo praktycznej formie. W końcu nie w każdym mieszkaniu czy w bloku, jest na tyle przestrzeni, aby swobodnie postawić i zabezpieczyć rower.
• Świetnym i bardzo męskim uzupełnieniem koloru navy blue są wszelkie odcienie szarości. Połączenie tych barw na pewno zadowoli młodego mieszkańca. Będzie sprzyjało także wyciszeniu, odpoczynkowi i nauce.
• Nie możemy zapominać także o bardzo ważnym uzupełnieniu całej stylizacji wnętrza, którą jest oświetlenie. O to naturalne zadbają rolety rzymskie – regulując ich wysokość możemy samodzielnie manewrować ilością dostarczonego światła. Podobnie ważne będzie światło sztuczne a zarazem ozdoba pokoju – lampy. Sprawdzą się te geometryczne oraz takie, w których główną rolę odgrywa widoczna żarówka dekoracyjna.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są chętnie wybieranym rozwiązaniem w aranżacji okien. Tę popularność zawdzięczają swojej uniwersalności. Są modne, stylowe i eleganckie, a przy tym bardzo praktyczne. Możemy sterować nimi przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego bądź elektrycznie. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu. Dużą zaletą jest także system RVS – czyli montaż w świetle szyby, który zapewni swobodę w przesłanianiu wybranej części okna. Rynny takiej rolety można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej (za pomocą uchwytów sterujących), uzyskując w oknie efektowne zakładki, które doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Rolety rzymskie Anwis, dzięki wykonaniu z najnowszej kolekcji tkanin, są także ekologiczne, zawierają bowiem, m. in. włókna z recyklingu. Dla wielbicieli przytulnych i ciepłych wnętrz doskonałe będą nowe materiały velvetowe oraz nowy model szycia – z fiszbinami umiejscowionymi z przodu lub z tyłu osłony.

Dla pragmatyków, ważną zaletą będzie łatwy sposób czyszczenia rolet rzymskich, a dla wzrokowców – możliwość zakupu poduszek oraz zasłon w tej samej tkaninie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter