×

Aranżacja wnętrz, jak ją dobrze wykonać

Aranżacja wnętrz, jak ją dobrze wykonać

Aranżacja wnętrz to jedna z najciekawszych i najefektowniejszych spraw podczas budowy domu, czy remontu mieszkania.

Tutaj może nas ograniczyć tylko wyobraźnia i zasobność portfela. Wnętrze można zaaranżować w różny sposób. Obecnie najczęściej projektuje się wnętrza w nowoczesnym lub skandynawskim stylu, chociaż wciąż nie brakuje wielbicieli klasycznych wnętrz. Wnętrze domu można samemu sobie zaaranżować lub zlecić to zadanie architekcie. Wybierając tę drugą opcję mamy gwarancję uzyskania niebanalnego wnętrza, ale musimy się liczyć ze sporymi kosztami. Jeżeli nasz budżet jest duży, można skorzystać z usługi biura projektowego, jeśli jednak nasze fundusze nie są wysokie, trzeba liczyć na siebie.

Podstawy dobrej aranżacji wnętrz

Dekoracja mieszkania na pierwszy rzut oka wygląda na łatwą sprawę. Teoretycznie wystarczy wybrać się do sklepu, kupić potrzebne meble, akcesoria i gotowe. Czy rzeczywiście tak jest? Nie bardzo! Przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów trzeba wszystko dobrze zaplanować. Przede wszystkim ustalić, w jakim stylu zostanie zaprojektowane wnętrze. Jeżeli remontujemy tylko salon, a reszta domu jest w stylu klasycznym, to nie właściwe będzie zaaranżowanie tego pomieszczenia w stylu nowoczesnym.

Kiedy ustalimy styl, w jakim będziemy aranżować wnętrze, trzymajmy się tego do końca. Nie mieszajmy stylów (chyba że dobrze się na tym znacie). Przed zakupem mebli, konieczne jest wymierzenie pomieszczenia, długość ścian czy wysokość okien, to ważne aspekty. Mając wymiary wnętrza, można zabrać się za oglądanie mebli. Jeżeli meble będą w ciemnym kolorze, to ściany oraz podłoga powinna być jasna. Ciemne meble np. wypoczynek+ciemna podłoga + ciemne ściany to błąd. Takie pomieszczenie będzie przytłaczające i smutne. Troszkę inaczej jest w przypadku jasnych mebli. Jasne meble np. białe dobrze będą wyglądać na tle białej ściany i na jasnej np. szarej podłodze. Tutaj trzeba jedynie zadbać o kolorowe lub ciemniejsze dodatki, które ładnie zaakcentują wnętrze. Jeżeli aranżujemy małe pomieszczenie, postarajmy się użyć jak najmniejszej ilości mebli i dekoracji. Małe pomieszczenia można bardzo szybko zagracić, a efekt nie będzie zadowalający. Podczas zakupów trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie ulegać promocją na rzeczy, które nie będą nam pasować do całej aranżacji.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.