×

Aranżowanie przestrzeni wokół domu – zakładanie ogrodu

Aranżowanie przestrzeni wokół domu – zakładanie ogrodu

zakładanie ogroduBudowa domu to nie lada wyzwanie, dlatego wiele osób mówi, że gdyby miało budowało drugi dom, to wszystko zrobiłoby inaczej, o ile w ogóle chciałyby rozpocząć kolejną budowę. Dlatego nie dziwi fakt, że tak wielu z nas pragnie odpoczynku i spokoju, dlatego warto założyć piękny ogród.

Wszystko rozpoczyna się od projektu

Nie założymy pięknego ogrodu, o ile uprzednio nie wykonamy stosownego projektu. Ten zaś przygotowuje się w oparciu o zebrane informacje, w czasie wywiadu z klientem oraz w oparciu o warunki glebowe i środowiskowe. Na tej postawie projektant ogrodu przygotowuje tak zwany projekt koncepcyjny, który powinien składać się z następujących elementów:
powinien zawierać plan ogrodu, z zaznaczeniem alejek, rabatek oraz konturów budynków i architektury ogrodwej
wizualizację, czyli zobrazowanie tego jak ogród będzie wyglądać po zakończeniu prac legendę,  która określa rodzaj roślin i ich oznaczenie wybrane rośliny – architekt może w ten sposób przedstawiać jakie rośliny przewiduje na etapie prac ogrodowych.

Po akceptacji projektu możemy przystąpić do prac

Zakładanie ogrodów jest pasjonującym zajęciem, o ile ktoś lubi wybrudzić sobie ręce i pracować fizycznie. Rośliny potrafią być wdzięczne, jeśli odpowiednio będziemy się z nimi obchodzić.

Pierwszym etapem zakładania ogrodu jest usunięcie wszelkich korzeni i niepotrzebnych przedmiotów z gleby. Przygotowujemy również miejsca na rabatki, skalniaki oraz elementy małej architektury. Następnie nasadzamy rośliny (drzewa, krzewy, kwiaty itp.) oraz przygotowujemy alejki i całość architektury ogrodowej. Dopiero na samym końcu zajmujemy się założeniem trawnika (może być zakładany z rolki lub z siewu).

Jeśli ogród zakładamy w okresie wiosennym, to ten po upływie około 2 miesięcy powinien w całej okazałości cieszyć nas swoim wyjątkowym pięknem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.