×

Barokowe nawiązania w wystroju wnętrz

Barokowe nawiązania w wystroju wnętrz

salon-w-stylu-barokowymKażda epoka w historii kultury i sztuki rządzi się własnymi prawami. Koncentruje się wokół konkretnych cech i elementów architektury umożliwiających jej rozpoznanie. Współcześnie dużą popularnością cieszą się barokowe motywy, wyrażane w aranżacji wnętrz za pomocą tapet, zwłaszcza marki Rasch. Barok oznacza „czarną perłę”, coś dziwnego o nieregularnym kształcie. Jest epoką przepychu i obfitych kształtów. Aktualne trendy w modzie coraz częściej nawiązują do wartości architektury i sztuki popularnej w siedemnastym wieku. Doskonałym tego dowodem jest rosnąca popularność tapety marki Rasch imitującej barokowe motywy we współczesnych pomieszczeniach.

Popularyzacja motywów 3D

Charakteryzując aktualny czas można zaryzykować stwierdzenie, że najważniejszą sprawą jest maksymalizacja każdego aspektu zapewniającego radość. Jeżeli oglądamy film to powinien być w technologii 3D, dlatego też wybieramy tapety Rasch do sypialni, aby móc się relaksować w atmosferze wielopoziomowości na ścianach. Ten rodzaj wystroju mieszkania nawiązuje do techniki kontrastowania rzeczywistości zgodnej z trendami obowiązującymi w baroku. Wytłaczane motywy na ścianie dodają wnętrzu charakteru. Niemalże przenoszą nas w czasie do przestrzeni zapewniających spokój i chwile zapomnienia o codziennych problemach. Taka właśnie koncepcja towarzyszyła twórcom siedemnastowiecznych przestrzeni. Chcieli zapomnieć o wieku wojen i towarzyszącym mu trudnościom.

Vanitas ciągle w cenie

Motywy vanitatywne, nawiązujące do marności i związanym z tym przemijaniem od prehistorii cyklicznie powraca do mody. Ludzie lubią pamiętać, że mogą coś utracić. Wówczas z większą wagą doceniają to, co los pozwolił im osiągnąć. Ozdobienie ściany tapetami Rasch pomaga zachować taką pamięć. We własnym domu poczuć się jak w pałacu i dodać każdemu wnętrzu modnej elegancji. Umożliwiają stworzyć średniowieczne tło do aranżowanych selfie lub upozorować podróż w czasie do secesyjnych wnętrz najmodniejszych, dziewiętnastowiecznych teatrów. Świadomość ulotności chwili dodaje życiu kwintesencji tak jak tapety Rasch pozwalają na stworzenie klasycznej elegancji w dowolnej przestrzeni.

Oryginalność w powtarzalności

Następstwo wielu popularnych wzorów i charakterystycznych dla minionych epok faktur sprawia, że tapety Rasch przypadają do gustu, każdemu klientowi. Wywoływany przez nie kontrast pobudza wyobraźnię i we własnym salonie pozwala poczuć się jak w bajce. Nie zwykłej o Kopciuszku, lecz w całości pełnej eleganckich wnętrz, pałacowych przestrzeni i modnego trójwymiarowego charakteru.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.