×

Basen ogrodowy – pomysł na przydomowe atrakcje

Basen ogrodowy – pomysł na przydomowe atrakcje

Basen ogrodowy przed własnym domem? Ależ tak! Czemu nie? To marzenie niemal każdego, kto posiada własny, nierzadko wymarzony dom i szuka do jego ogrodu ciekawych atrakcji. Dla siebie i dla rodziny. Posiadanie basenu to doskonała atrakcja dla dzieci i dorosłych. Każdy z nas w końcu lubi latem wskoczyć do zimnej wody. Przyjemność sama w sobie! Odpowiedni basen da ochłodę w gorące dni, świetną porcję ruchu dla dzieci, ale i zabawę, która pozwoli się zrelaksować. Przy dzisiejszym poziomie stresu to niezwykle ważne! Od czego zacząć?

Pomysł na basen ogrodowy – co wybrać?

Najtrudniejszy jest zawsze wybór basenu. Może się to wydawać proste, ale jest zupełnie inaczej! Renomowani producenci przydomowych basenów mają dziś dla klientów wiele różnych propozycji. Jest ich tak dużo, że często trudno się na coś zdecydować. Kupić tani czy drogi? Duży czy mały? Dmuchany czy wybudowany w gruncie? Czym się od siebie różnią rodzaje basenów? Jakie są ich najważniejsze cechy? Na co zwracać uwagę, żeby kupując takie ogrodowe baseny nie zbankrutować?

Podpowiadamy, sprawdzamy, przeglądamy.

Opcja lux.Baseny trwałe czyli budowane w ziemi. Luksusowa propozycja dla prawdziwych wielbicieli pływania! Są one najdroższe, ale można z nich korzystać przez cały rok. Co ważne, posiadają one wszystko to, co niezbędne do bezpiecznego z nich korzystania. Wymienić tu można pompy filtrujące, oczyszczacze wody, drabinki i schody wejściowe, dekoracyjne oświetlenie nocne, folie do ochrony przed wpadającymi do wody owadami czy liśćmi, dozowniki chloru, podgrzewacze wody. To ostatnie spodoba się tym, którzy chętnie pływają zimą!

Dodatkowo baseny trwałe często wzbogaca się je o projektowane na specjalne zamówienie dodatki. Mogą to być zadaszenia drewniane, poliwęglanowe, dodatkowe zawijasy dekoracyjne czy np. ślizgawki dla dzieci. Baseny trwałe zdecydowanie wymagają największego nakładu finansowego, ale za to pozwalają na kąpanie się w nich nawet przez cały sezon. Uwielbiane nie tylko przez morsów!

Opcja standard.Baseny pneumatyczne. Duże, pojemne, i już nie takie dziecinne. Wyróżniają się znacznie większym rozmiarem, pompą do dmuchania, dużą głębokością i przede wszystkim możliwością rozstawienia ich na cały sezon. Większość z nich ma charakter rozporowy i jest stworzona z mocnych tworzyw, które wytrzymają duże obciążenie. Często może się w nich kąpać nawet osiem osób jednocześnie. Statystyki wskazują, że z takich basenów korzystamy dziś najczęściej. Są w sklepach niezwykle popularne.

Opcja mini.Dmuchany basen ogrodowy. Taki basen to podstawa dla dzieci, dorośli raczej się w nim nie wykąpią. Największe atuty to prostota projektu, szybkie dmuchanie, wygodne opróżnianie wody i kolorowe wzory. W takich basenach wodę wymieniamy codziennie i nie zostawiamy ich napełnionych na noc, bo szybko się zniszczą. Zaleta to niska cena. Najprostsze modele można dostać już od kilkunastu złotych!

Korzyści ogrodowych basenów

Czy warto? Oczywiście! Zabawa w basenie nie tylko rozładuje dziecięcą energię, ale i pozwoli dorosłym na tak potrzebną im chwilę relaksu. W zabieganych czasach, odstresowanie się i kąpiel na świeżym powietrzu są dla zdrowia bezcenne. Im bardziej o to dbamy, tym lepiej się czujemy!
W sklepach z basenami porównujmy ceny basenów ogrodowych, ich jakość, dodatki i markę wykonania. Dobrzy producenci zadbają o to, by basen służył nam przez wiele lat!

Sprawdź ofertę rur, złączek i zaworów do basenu na https://sklep.gambitsystems.pl/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter