×

Bezpieczne dziecko w domu

Bezpieczne dziecko w domu

Smart Home Device - Home ControlDom to jedyna w swoim rodzaju oaza, w którym po ciężkim dniu pracy i szkoły domownicy mogą w bezpieczny sposób odpocząć ciesząc się swoją obecnością i możliwością wspólnie spędzonego czasu. Jednak nawet na dom czyhają różnego rodzaju zagrożenia, przed którymi należy się chronić decydując się na skuteczny system alarmowy, który w odpowiedni sposób zapewni bezpieczeństwo nawet pozostawionemu samu w domu dziecku.

Systemy zabezpieczeń w domu
Coraz częściej na forach budowlanych pojawią się informacje, które dotyczą skutecznych systemów zabezpieczeń definiujących pojęcie „inteligentnego domu”. Dzięki możliwości zautomatyzowania zarówno systemów zabezpieczających jak i systemów sterujących, pozostawiony sam, bez mieszkańców dom może żyć własnym życiem, które zapewnia nie tylko sterowanie wybranymi funkcjami, ale skuteczne zabezpieczenie. Inteligentny dom dzięki pełnej automatyzacji i rozszerzonej funkcjonalności centrali sterującej może nawet pełnić rolę opiekunki do dziecka informując alarmem rodziców o pojawieniu się wszelkiego rodzaju zagrożeń.

Aby dom stał się bezpieczną oazą dla jego wszystkich mieszkańców warto pomyśleć o zainstalowaniu funkcjonalnego systemu zabezpieczeń, który nie tylko alarmem odstraszy złodzieja, ale poinformuje właściciela o niebezpiecznym w skutkach wycieku gazu, pojawieniu się dymu, zalaniu wodą bądź ulatnianiu się z instalacji grzewczej czadu. W ofercie dostępne są zarówno systemy bazujące na poszczególnych formach zabezpieczeń bądź kompleksowe systemy ochrony, które stanowią podstawową bazę stworzenia „domu inteligentnego”.

Technologia przyjazna rodzinie
Aby stworzyć przyjazne do życia rodzinnego środowisko, w dzisiejszych czasach specjaliści w zakresie zabezpieczeń proponują dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii możliwość zwiększenia ich funkcjonalności. Oprócz samej ochrony przed różnego rodzaju zagrożeniami, systemy zabezpieczeń dodatkowo mogą sterować oświetleniem oraz układem grzewczym w poszczególnych pomieszczeniach. Centrala inteligentnego, a co się z tym wiąże bezpiecznego domu może również sterować żaluzjami bądź roletami, kątem uchylenia okien połaciowych, a nawet obiektami znajdującymi się poza obrębem budynku takimi jak na przykład zraszacze, kamery zewnętrzne, bramy garażowe oraz furtki wejściowe.

Wbrew pozorom jak wskazują przeprowadzone analizy większość wypadków jakim ulegają dzieci ma miejsce w domach. Mając to na uwadze wyposażenie domu w nowoczesne zabezpieczenia i systemy sterujące to propozycje szczególnie skierowana do rodziców, którzy dbają o należyte bezpieczeństwo swoich pociech.

Nawet pozostawione bez opieki dziecko w domu wyposażonym w nowoczesny system zabezpieczający może być pod baczną opieką swoich rodziców. Dzięki odpowiedniemu rozlokowaniu kamer wewnętrznych mających łączność z telefonem, rodzic w każdym momencie może obserwować co się dzieje z jego dzieckiem i w razie zaistnienia potrzeby bądź zauważenia jakiegokolwiek zagrożenia połączyć cię z nim telefonicznie.

Dbając o spokojny wypoczynek swojego dziecka rodzice przebywający poza domem mogą zdalnie wyłączyć telewizor, komputer, zgasić światła, a nawet odpowiednio wyregulować temperaturę każdego pomieszczenia. Odpowiedni podział pomieszczeń budynku na strefy ochrony zapewnia ich niezależne funkcjonowanie i czuwanie nad wszelkiego rodzaju zagrożeniami co dodatkowo zwiększa funkcjonalność zautomatyzowanych systemów zabezpieczeń. W przypadku awarii, którejś ze stref dziecko bezpiecznie może przenieść się do w pełni zabezpieczonej części domu, a rodzić mieć pewność jego skutecznej ochrony przed zagrożeniami.

Artykuł przygotowany przez firmę Fonex z Częstochowy oferującą domofony, alarmy i monitoring.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.