×

Blaty kamienne – dlaczego cieszą się taką popularnością?

Blaty kamienne – dlaczego cieszą się taką popularnością?

blaty kuchenneKuchnia jest miejscem reprezentacyjnym, dlatego warto zadbać o to, aby wykonana była z najlepszych jakościowo materiałów. Dotyczy to również blatów kuchennych. Osoby, które w urządzaniu kuchni stawiają na wysoki standard, coraz częściej wybierają blaty kamienne. Głównymi powodami są: ponadczasowy design, trwałość oraz elegancja.

Urządzając wnętrza pragniemy, aby ich wygląd cieszył nas przez długie lata. Naturalną chęcią jest otaczanie się meblami dobrze zaprojektowanymi i wykonanymi, dopracowanymi w każdym calu oraz trwałymi. Takie wnętrza – urządzone ze smakiem, dają poczucie komfortu oraz prestiżu.

Kuchnia jest tym miejscem w domu lub mieszkaniu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Przygotowujemy i spożywamy posiłki, rozmawiamy, oddajemy się relaksowi. Ogromny wpływ na to, jak postrzegamy kuchnię mają same meble, dodatki, a także właśnie blat.

Piękno zaklęte w kamieniu

Każdemu z nas kamienie kojarzą się przede wszystkim z naturą, trwałością oraz ponadczasowością. Kamienie naturalne, tj.: granit, marmur czy porfir, które są powszechnie stosowane w dekoratorstwie, charakteryzują się dokładnie tymi samymi właściwościami. Współcześni projektanci wnętrz, firmy zajmujące się meblami na wymiar oraz osoby poszukujące nietuzinkowych rozwiązań do swoich domów i mieszkań, już dawno dostrzegli drzemiący w tych materiałach potencjał i chętnie wykorzystują je do produkcji blatów kamiennych.

Blat wykonany z naturalnego kamienia w znaczący sposób podnosi prestiż całej kuchni. W połączeniu z odpowiednio dobraną kolorystyką ścian, płytkami podłogowymi i ściennymi, a także wykonanymi na wymiar i z dobrego jakościowo drewna szafkami stworzą harmonijną całość.

Warto wspomnieć, że blaty kamienne, które ma w swojej ofercie firma Dario-Stone spod Warszawy mogą są dopracowane pod każdym względem. Precyzja ich wykonania oraz obróbki pozwala na to, że mogą być ozdobą mebli zarówno klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Kolory natury

Urządzając kuchnię stajemy przed wyborem kolorystyki. Kuchnia w stylu nowoczesnym, angielskim, rustykalnym czy prowansalskim wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań i materiałów. Dotyczy to wielu aspektów. Aby pomieszczenie było zgodne z oczekiwaniami, trzeba wybrać kolor ścian, podłóg, dodatków, mebli kuchennych i wyposażenia, a także blatu. Niejednokrotnie pogodzenie tych elementów sprawia wiele trudności.

Jeśli zależy nam na tym, aby móc wybierać spośród ciekawych wzorów i kolorów, warto swoją uwagę skupić właśnie na blatach kamiennych. Szeroka paleta barw sprawia, że blat jest w daleko idącym stopniu uniwersalny. Możemy więc go bezproblemowo dopasować do reszty kuchni.

W razie kłopotów z wyborem możemy poprosić o pomoc kamieniarza lub osobę, która zajmuje się produkcją mebli.

Przede wszystkim funkcjonalność

Blaty kamienne oprócz swojego wyglądu charakteryzują się bardzo dużą funkcjonalnością. Objawia się to przede wszystkim tym, iż sam materiał jest niezwykle plastyczny. Współczesne zakłady kamieniarskie, które specjalizują się w produkcji blatów, posiadają specjalistyczne narzędzia, dzięki czemu mogą nadać im praktycznie dowolną formę i kształt.

Kamienie naturalne są materiałem, który można w nieograniczony sposób poddawać obróbce. Stwarza to szerokie możliwości dopasowania blatu do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Przygotowanie odpowiednich otworów pod baterię i zlewozmywak czy zaokrąglonych boków nie stanowi dziś praktycznie żadnego problemu.

Blaty wykonane z kamienia, zwłaszcza granitu są również odporniejsze na użytkowanie. Granit jest materiałem, który charakteryzuje się o wiele większą trwałością niż drewno, beton, szkło, płytki ceramiczne czy płyta. Taka odporność w kuchni jest rzeczą podstawową. Blat kamienny nie poddaje się zarysowaniom, ścieraniu, utracie koloru lub wykruszaniu – dlatego jest tak często wybierany do pomieszczeń wrażliwych, jakimi są kuchnie.

Przy urządzaniu kuchni nie warto kierować się modą, gdyż ta najczęściej przemija. Kuchnia jest pomieszczeniem wyjątkowym, jej urządzenie powinno być przemyślane. Wybierając blaty kamienne stawiamy na rozwiązanie sprawdzone i ponadczasowe, a także eleganckie – łączące w sobie harmonię z trwałością.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.