×

Cegły klinkierowe zawsze okazują się dobrym wyborem.

Cegły klinkierowe zawsze okazują się dobrym wyborem.

ceglyCegły klinkierowe zawsze okazują się dobrym wyborem. Zalety klinkieru są niepodważalne. Jest to materiał ze wszech miar wytrzymały, solidny i odporny. Cegły z niego wykonane są wyjątkowo mocne, niewrażliwe na mróz i gorące temperatury. Nie straszne im są deszcze, wilgoć i śniegi, gdyż ich nasiąkliwość jest wyjątkowo niska, sięgająca zaledwie do 6%.

Dodatkowo cegły klinkierowe są bardzo wytrzymałe na ściskanie, dlatego są tak funkcjonalne, a przez to cenne w budownictwie. Stanowią wyborną termoizolację dla budynku mieszkalnego, ale to jeszcze nie koniec ich zalet. Cegły klinkierowe oprócz niezaprzeczalnych walorów funkcjonalnych są po prostu piękne. Ich estetyka przewyższa znacznie wizerunek tradycyjnych cegieł. Wyroby klinkierowe prezentują się niezwykle artystycznie, co zawdzięczają swojej fakturze. Jest ona naturalna, pełna zagłębień, wypukłości i chropowatości, która przyjmuje kształty jakby ręcznie wykonanej rzeźby.

Cegły klinkierowe nie są szlifowane, a ich wypalane faktury utrzymane są w ciepłych naturalnych barwach i odcieniach. Głębia koloru i jego szeroka paleta, która przejawia się nawet w pojedynczym wyrobie nadają całości klinkierowych elewacji niecodziennego artyzmu. Cegły klinkierowe ładnie się starzeją nie tracąc przy tym nic ze swojej urody. Nie tracą one koloru pod wpływem promieni słonecznych, są także odporne na zabrudzenia, omijają je mchy, porosty i grzyby, a to sprawia, że nawet po wielu latach prezentują się równie pięknie, co na początku. Cegły klinkierowe nie wymagają specjalnych pielęgnacji ani zabiegów konserwujących, struktura ich materiału świetnie sobie radzi z upływem czasu.

Stylistyka cegieł klinkierowych jest różnorodna. Każdy znajdzie wyroby w swoim ulubionym stylu, które pozwolą stworzyć niepowtarzalne kompozycje elewacyjne. Marki oferujące swoje produkty dbają o to, by w ich ofercie nie zabrakło produktów zdolnych utworzyć nowoczesny minimalistyczny elegancki wizerunek budynku, jak również tych tworzących klasyczne piękno bogatej ornamentyki. Style tworzone są poprzez kolory cegieł, ich faktury i wielkości oraz ich odpowiednie zestawienie z całością budowli. W naszej kolekcji są cegły pełne i drążone, ich kształty są długie i smukłe, lub klasycznie prostokątne. Każda z oferowanych marek prezentuje wyroby unikatowe, utrzymane swoistym klimacie, które umożliwiają tworzenie indywidualnych kompozycji budowlanych. Jedne z cegieł są utrzymane w chłodnych rustykalnych barwach inne w ciepłych żywych odcieniach, wszystkie czekają w dyspozycji do utworzenia kreatywnych projektów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.