×

Chemia budowlana — niezbędnik każdego projektu

Chemia budowlana — niezbędnik każdego projektu

Lato to czas intensywnych remontów w polskich domach — urlop niejednokrotnie zamienia się realizację planowanego przez cały rok projektu. Nowa odsłona nudnego dotąd balkonu, przygotowanie tarasu na wizyty przyjaciół, uczynienie funkcjonalną przestrzeni do letnich, leniwych spotkań — oto tylko niektóre z ambitnych pomysłów na modernizację naszej domowej przestrzeni.

Gdy zaczynamy myśleć o remoncie, skupiamy się na materiałach wykończeniowych: doborze okładziny, odcieniu kamienia dekoracyjnego, kompozycji, którą chcemy mieć na ścianie czy podłodze. Często zapominamy o tym, jak niezwykle ważna, już na pierwszym etapie prac, jest odpowiednio dobrana do wykorzystywanego przez nas materiału, chemia budowlana.

Ten cichy bohater każdego projektu może mieć decydujący wpływ na powodzenie prac. Dlatego warto zapoznać się z zaleceniami producenta materiału, ponieważ rekomendowana przez niego chemia budowlana jest często najlepszym i najbardziej kompatybilnym z wybranym przez nas materiałem rozwiązaniem. Tak jest np. w przypadku producentów płytek i okładzin, którzy wypuszczają na rynek wysokiej jakości chemię budowlaną, doskonale dopasowaną do ich produktów wykończeniowych.

Zestawy produktów chemii budowlanej to najczęściej propozycje kompleksowe, w skład których wchodzą m.in. grunty, kleje specjalistyczne (dyspersyjny, mrozoodporny i gipsowy), fugi do kamienia betonowego i gipsowego (w dopasowanych do wszystkich kolekcji okładzin kolorach) oraz impregnaty (do kamienia gipsowego i kamienia betonowego). Jeden z takich zestawów ma w swojej ofercie np. producent kamienia dekoracyjnego, Stone Master, można go znaleźć tu: http://www.stonemaster.pl/oferta/chemia-budowlana

Przejrzysta identyfikacja wizualna produktów niezwykle ułatwia i upraszcza zaplanowanie konkretnych etapów pracy — opakowania poszczególnych materiałów oznakowane są dobrze widocznymi cyframi, oznaczającymi numer wykonywanego przez nas kroku. Nieskomplikowana procedura użycia produktów, polegająca zazwyczaj na wymieszaniu go z wodą lub na wstrząśnięciu butelki, wyklucza natomiast powszechne przecież w przypadku samodzielnych prac pomyłki.

Odpowiednio dobrana chemia budowlana to gwarancja profesjonalnie wykonanego remontu. Warto pomyśleć o niej już na początku naszego projektu i znaleźć satysfakcjonujące nas rozwiązanie. Niewidoczne pod okładziną grunty i kleje to początek i podstawa prac remontowo-wykończeniowych. Fuga i jej kolor są natomiast także składnikami kompozycji. Jeśli więc zależy nam na idealnie dobranym odcieniu, najlepiej skorzystać z fugi sugerowanej przez producenta. Materiał, na który się zdecydowaliśmy, dzięki impregnatom zyska odpowiednią ochronę i będzie służył nam przez lata, codziennie ciesząc oko. Aż… do następnego remontu!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.