×

Chodniki dywanowe do domu

Chodniki dywanowe do domu

Chcesz odświeżyć wygląd pokoju albo urządzasz gruntowny remont i nie masz pomysłu na podłogę? Zastanów się dobrze, bo to bardzo ważny element wnętrza – dywany, chodniki i maty mogą być świetnym i praktycznym dodatkiem, ale tylko wtedy, kiedy są dobrane z głową. Co wziąć pod uwagę, planując zmiany związane z podłogą? Płytki, panele, czy kamień? To ma znaczenie! Najpierw spójrz na podłogę, by dokładnie określić jej kolor i rodzaj.

Jeśli masz w pokoju panele, dobrze zachowane, o ładnym kolorze i estetycznym wyglądzie, a myślisz o położeniu wykładziny, zastanów się, czy to nie przeżytek – zobacz już teraz: http://www.topworld.pl/produkty/chodniki,2,7128

Modne są teraz schludne, skromne przestrzenie i jeśli tylko panele dodają uroku wnętrzu, nie ma powodu, by zakrywać całą podłogę wykładziną, którą zresztą trudniej utrzymać w czystości. Podobnie jest z innymi materiałami – jeśli masz w domu stare, popękane płyty, wykładzina albo obszerny dywan mogą być dobrym rozwiązaniem, ale ciekawe, niezniszczone płytki albo piękny kamień to ozdoba pokoju. W takich przypadkach sprawdzają się maty i chodniki dywanowe, które dodają wnętrzu ciepła i stylu, a zarazem są na tyle subtelnym dodatkiem, że eksponują zarazem ładną podłogę. Przede wszystkim funkcjonalność. Planując wystrój pomieszczenia, powinniśmy w pierwszej kolejności pamiętać o jego przeznaczeniu. W przeciwnym wypadku, dobierając dodatki tylko pod kątem estetyki, ryzykujemy, że po kilku tygodniach użytkowania nasze rozwiązanie okaże się zupełnie niepraktyczne i uciążliwe w utrzymaniu. A zatem, jeśli spodobał nam się chodnik na korytarz, zwróćmy uwagę, czy jego struktura i materiał odpowiadają naszym potrzebom.

Po korytarzu zwykle chodzi się często i narażony jest on na różne zabrudzenia, więc puszysty i wysoki dywan, choć wygląda szykownie, jest fatalnym pomysłem do tego miejsca. Najlepiej wybrać matę lub chodnik o bardziej płaskiej, łatwej w utrzymaniu strukturze i w stonowanych kolorach, by każdy najmniejszy pyłek nie rzucał się w oczy. Pod kątem użyteczności przemyślmy też dodatki w innych pomieszczeniach. Podłoga do zadań specjalnych O ile w sypialni czy w salonie możemy popuścić wodze fantazji i wybierać spośród wielu rodzajów dywanów i wykładzin, o tyle w takich miejscach jak łazienka, kuchnia czy przedpokój należy postawić po pierwsze na funkcjonalność, po drugie na jakość. Dywaniki łazienkowe powinny przede wszystkim pochłaniać wilgoć, a jednocześnie szybko schnąć, a także dobrze przylegać do podłoża.

Chodniki do kuchni – jeśli chcemy je wstawić – powinny być z odpowiednich materiałów, które łatwo oczyścić z okruchów i zabrudzeń. Gęste plecionki i dywany z wełny w takim miejscu, jak kuchnia, tylko przysporzą nam pracy. Do przedpokoju wybierajmy materiały, do których piasek nie wnika za głęboko, i które można bez problemu wytrzepać, bo błoto, piach i pył to najczęstsze zabrudzenia, z którymi trzeba sobie radzić w tym pomieszczeniu. Obecnie na rynku jest szeroki wybór dywanów, chodników i mat, wśród których można wybrać takie, by pasowały do wystroju i były wygodne w utrzymaniu. Najważniejsze, aby wybierać dodatki z głową, myśląc o przeznaczeniu wnętrza i o tym, jakie są nasze zwyczaje użytkowania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.