×

Ciekawe pomysły na dekoracje salonu

Ciekawe pomysły na dekoracje salonu

Oryginalne urządzenie mieszkania dla wielu osób stanowi prawdziwe wyzwanie. Wszyscy największą uwagę przywiązują do salonu. Stanowi on centralne pomieszczenie i wizytówkę dla pozostałych wnętrz. Pełni przede wszystkim funkcję reprezentacyjną i każdy chciałby, żeby prezentował się okazale, ale również ciekawie. Także domownikom po prostu milej spędzać wolny czas w przytulnym pokoju. Na początku pragniemy zaznaczyć, że artykuł powstał przy uprzejmości https://www.szklanewazony.pl/

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Podczas pierwszego kontaktu zawsze wyrabiamy sobie jakąś opinię o danym mieszkaniu. Często bywa ona jedynie pozorna, ale trudno się uchronić przed pewnego rodzaju oceną danego wnętrza. Już po krótkiej chwili możemy stwierdzić czy pokój nam się podoba, czy po prostu nie trafia w nasze gusta. Doskonałym pomysłem na zrobienie dobrego wrażenia są rośliny, wazony z eleganckimi kwiatami nadają wnętrzom kolorytu i energii. Sprawdzą się zarówno w salonach o klasycznej stylistyce, jak i również tych zaaranżowanych nowocześnie. W zależności od charakteru wnętrza warto do wazonów wstawiać inne kwiaty. Konwencjonalne róże wpasują się w stonowane przestrzenie, a oryginalne słoneczniki będą dobrze prezentowały się w innowacyjnych stylizacjach. W przypadku żywych kwiatów trzeba stale kontrolować wazony, wymieniać wodę i wyrzucać nie świeże egzemplarze.
Dla odbioru pomieszczenia kluczową rolę odgrywa światło i jego barwa. Do klasycznego salonu należy wybrać żarówki o ciepłym odcieniu, który podkreśli przytulny charakter wnętrza. Białe światło ma o wiele bardziej energiczne oblicze i dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o surowym wyglądzie. Doskonale będzie się komponowało z szarymi ścianami i meblami o innowacyjnych kształtach.

Potęga drobiazgów

Choć przy pierwszym wrażeniu zwraca się uwagę na główne elementy wyposażenia takie jak meble to drobiazgi mają ogromne znaczenie. Niewielkie detale wpływają na odbiór całokształtu i stanowią uzupełnienie całości. Takie elementy jak wazony czy świeczki są dostępne w ogromnej liczbie wariantów i każdy znajdzie coś pasującego do swojego salonu. Dekoracja z wykorzystaniem niewielkich lampionów i kompozycją z suszu idealnie sprawdzi się w nowoczesnym pokoju. Do klasycznego salonu dobrym wyborem będzie elegancki świecznik. Także warto zwrócić uwagę na wybór wazonów, goście często w podarunku przynoszą dla gospodarzy kwiaty, więc jest to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Ustawienie staromodnego wazonu w nowatorskich wnętrzach może zburzyć całą kompozycję, a jeśli nie wstawimy prezentu na reprezentacyjnym miejscu może to zostać odebrane jako afront wobec zaproszonych. Jednym z popularniejszych akcesoriów dekoracyjnych ostatnimi czasy są sznury lampek podobnych nieco do tych zawieszanych na choinkach. Różnią się od nich jednak mnogością wariantów kolorystycznych. Prawdziwym hitem są te występujące w formie bawełnianych kul. Ten drobny gadżet z pewnością spotka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem ze strony wszystkich gości. Każdy powinien zadać o drobiazgi dekoracyjne w swoim mieszkaniu!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.