×

Co wybór drzwi mówi o właścicielu? Ważny jest nie tylko kolor

Co wybór drzwi mówi o właścicielu? Ważny jest nie tylko kolor

Niezwykle interesujący jest fakt, że krótkie oględziny elementu wykończeniowego jakim są drzwi zewnętrzne do domu może pozwolić nam ustalić, choćby pobieżnie, charakter właściciela takiego obiektu mieszkalnego, jego preferencje stylistyczne, a niejednokrotnie także zasobność portfela.

Zwykło się uważać, że o człowieku wiele mówią kolory jakimi się otacza. Jest to prawda również w przypadku drzwi, jednakże w niektórych przypadkach okazać się może, że wybór określonego odcienia podyktowany był jedynie po części osobistymi preferencjami, a po części – dostępnością produktów w katalogu sklepu, w którym osoba taka postanowiła dokonać zakupów, czy też kolorem elewacji budynku, do której chciała ona dopasować zakupywany wyrób.

O wiele więcej o właścicielu powiedzą nam bez wątpienia styl drzwi zewnętrznych do domu oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Z pewnością przechadzając się ulicą zauważymy miłośników niemalże bizantyjskiego przepychu, którzy to lubują się w elementach architektonicznych charakteryzujących się maksymalną możliwą ilością zdobień czy dekoracji.

Nie zabraknie także z pewnością minimalistów, a więc osób, które nabywają drzwi wysokiej jakości, wykonane z dbałością o najmniejsze detale, jednakże jednocześnie pozbawione niemalże jakichkolwiek komponentów dekoracyjnych. Znaczną część właścicieli budynków mieszkalnych stanowią natomiast „przeciętni Kowalscy”, a więc osoby, dla których nie wygląd jest najważniejszy, a walory funkcjonalne. W ich przypadku drzwi nie muszą pasować do elewacji stylem bądź odcieniem, ważnym jest by były szczelne, zapewniały odpowiednią izolację termiczną i akustyczną, a także – można je było bez trudu nabyć lub poddać ewentualnym pracom renowacyjnym w promieniu kilku do kilkunastu kilometrów od miejsca zamieszkania.

Drzwi zewnętrzne do domu pokazują także w jakim stopniu dana osoba ceni sobie bezpieczeństwo. Niejednokrotnie zauważyć można zamontowane w takich elementach wykończeniowych dodatkowe zamki, rygle, czy też specjalne alarmy, co jasno pokazuje, że mamy do czynienia z osobą, która chce na wszelkie możliwe sposoby zabezpieczyć się przed ewentualnym włamaniem czy kradzieżą, jak również taką, która doskonale zdaje sobie sprawę, że w poszczególnych pomieszczeniach znajdują się wysokiej jakości dobra luksusowe, które muszą zostać odpowiednio ochronione, bowiem niejednokrotnie mają one wartość nie tylko materialną, ale także sentymentalną.

Oto ile ciekawych, intrygujących oraz niespodziewanych informacji mogą nam dostarczyć drzwi wejściowe do domu. Wiele osób przechodzi obok nich całkowicie obojętnie, uznając je za nieodłączny element przestrzeni mieszkalnej, jednakże zachęcamy, by w wolnej chwili poddać je dokładniejszym oględzinom i postarać się na podstawie własnych obserwacji i analiz określić cechy, jakimi może charakteryzować się osoba, która najprawdopodobniej w danej chwili przebywa w jednym z pokojów, bezpiecznie zamknięta za takimi właśnie drzwiami. Warto czasem zadać sobie także pytanie – co taki wyrób mógłby powiedzieć o nas i o naszym podejściu do życia?

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter