×

Co wybrać – meble ze skóry naturalnej, czy eko-skóry?

Co wybrać – meble ze skóry naturalnej, czy eko-skóry?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMeble z naturalnej skóry od zawsze miały wielu zwolenników – są trwałe i piękne, a dzięki bogatej ofercie producentów dostępne w różnych wariantach. Alternatywą dla nich są zestawy wypoczynkowe z eko-skóry. Kiedy lepiej się zdecydować na tę drugą opcję?

Meble ze skóry naturalnej kojarzą się przede wszystkim z ponadczasową elegancją. Jednak obecnie na rynku dostępne są skórzane kanapy i fotele w najróżniejszych wzorach i kolorach – dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiednie meble do salonu. Tego typu wypoczynki charakteryzują się też dużą trwałością, ale uwaga – aby służyły nam przez lata, powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Nie wystarczy tu wilgotna ściereczka, ponieważ skórzane meble wymagają specjalnego traktowania.

Przynajmniej dwa razy do roku należy je natłuszczać, inne środki stosować do ciemnej tapicerki, a inne do jasnej. Warto też zaopatrzyć się w preparaty zawierające wosk lub mleczko pszczele (więcej o mleczku pszczelim na  http://mleczkopszczele.pl/), które nawilżą skórę, a także ochronią ją przed zarysowaniami i wilgocią. Tego typu mebli nie należy narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ pod ich wpływem skóra zniszczy się szybciej. Jasna skórzana tapicerka nie sprawdzi się również w domu z małymi dziećmi – trudno zmyć z niej plamy, np. po sokach czy pisakach.

Jeśli mamy małe dzieci, zdecydowanie lepszym wyborem będą meble z eko-skóry. Podobnie jak te ze skóry naturalnej są odporne na wilgoć, ale łatwiej usunąć z nich plamy. Nie wymagają też specjalnych preparatów do czyszczenia – zazwyczaj woda z mydłem wystarczą, aby usunąć zabrudzenia. Przemawia za nimi również niższa cena. Podobnie jak w przypadku mebli skórzanych, tak i tutaj mamy szeroki wybór wzorów i kształtów, a więc z całą pewnością bez trudu znajdziemy odpowiedni zestaw wypoczynkowy pasujący do wnętrza naszego mieszkania. Wadą mebli z eko-skóry jest jednak zdecydowanie niższa trwałość niż tych ze skóry naturalnej. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, które z nich bardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.