×

Co wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?


Urządzając nowy dom czy mieszkanie, chcemy mieć pewność, że wnętrza będą nie tylko funkcjonalne, ale także będą wyglądały modnie i estetycznie.

Dotyczy to zarówno niewielkich dodatków, jak i stałych części wyposażenia, takich jak drzwi czy okna. Szczególnie w przypadku tych pierwszych, bardzo ważne jest, aby kupując je zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów, dzięki którym będą nie tylko dobrze wyglądać, ale również służyć nam przez dobrych kilka lat.

Z jakiego materiału drzwi najlepiej się sprawdzą?

Niewątpliwie najbardziej popularne są drzwi drewniane. Ich największą zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, a przez to również spora wytrzymałość. Najczęściej wykonuje się je z drewna dębowego, bukowego, jesionowego lub mahoniowego. Materiał ten charakteryzuje się również dobrą izolacyjnością, dzięki czemu nie występuje tutaj przemarzanie lub skraplanie wilgoci. Warto również pamiętać, że stopień wspomnianej izolacyjności możemy sami wybrać podczas zakupów w sklepie, w zależności od tego, w jakim pokoju zostaną zamontowane drzwi. Ponadto, drewno jest materiałem bardzo estetycznym, który świetnie komponuje się z innymi elementami. Wybierając takie drzwi, możemy mieć pewność, że zarówno szkło, jak i akcenty metalowe będą świetnie się prezentować.

Sklepy, w których prowadzona jest sprzedaż drzwi oferują je również wykonane z takich materiałów jak płyta czy szkło. Płyty świetnie imitują prawdziwe drewno i są jego nieco tańszą alternatywą. Jest to materiał lekki i trwały oraz odporny na różne temperatury i wilgotności. Najczęściej stosuje się płyty MDF lub HDF, z których te drugie charakteryzują się większą twardością, a przez to również gęstością.

Która strona drzwi?

Jest to jeden z najważniejszych aspektów praktycznych przy wyborze drzwi. Przed zakupem wybranego modelu warto sprawdzić, w którą stronę się on otwiera. Wystarczy w tym celu stanąć naprzeciwko nich, tak, aby otwierały się w naszą stronę. Jeśli zawias znajduje się po lewej stronie to drzwi są lewostronne i odwrotnie – jeśli po prawej, to drzwi są prawostronne. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę montaż drzwi. Najlepiej jest, aby otwierały się one na pustą ścianę a po otwarciu nie zasłaniały na przykład włączników światła. Dzięki temu zapewnimy im optymalne funkcjonowanie i nie narazimy ich na uszkodzenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.