×

Czy warto zdecydować się na zmywarkę?

Czy warto zdecydować się na zmywarkę?


Zmywarki cieszą się stale rosnącą popularnością, bo dzięki nim jesteśmy w stanie oszczędzić sporo czasu. Wybór urządzeń na rynku jest tak duży, że bardzo trudno podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Czym się kierować wybierając zmywarkę? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Zmywarki ze względu na swoją budowę podzielić możemy na wolnostojące i takie, które należy zabudować od przodu frontem meblowym. Wybór tak naprawdę zależny jest od preferencji danego klienta. Jeśli nasza kuchnia urządzona jest w stylu nowoczesnym, to grzechem byłoby stawianie tam wolnostojącego urządzenia chyba ze chcemy zaznaczyć unikatowe rozwiązanie zmywarkami np. Smeg-a .

Jeśli nasze meble zostały wykonane już jakiś czas temu np przez stolarza, warto wybrać się do hurtowni meblarskiej czy zaprzyjaźnionej złotej rączki i wybrać front odpowiadający kolorystyce mebli. W przypadku frontów lakierowanych tu jest trochę więcej problemów ponieważ należy dopasować nie tylko kolor co i odcień lakieru.

Jeśli szukasz dobrej zmywarki 60cm do zabudowy to godnym polecenia rozwiązaniem jest zmywarka Electrolux KECA7305L, która wyposażona jest w unoszący się kosz i zdecydowanie ułatwia załadunek. Takie rozwiązanie pozwala na zdecydowanie oszczędzanie pleców ponieważ dolny kosz z systemem ComfotLift unosi się na wysokość środkowej szuflady w sposób niezwykle lekki dzięki zastosowaniu siłowników. Nowoczesne zmywarki do naczyń to również szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań takich jak silniki indukcyjne pozwalające nie tylko oszczędzać energię elektryczną, ale również pozwalają na zdecydowanie niższy poziom głośności zmywarek. Obecnie na rynku jest kilka modeli które generują jedynie 39dB! Taki poziom głośności nie przekracza spokojnej rozmowy.

Na jaką szerokość zmywarki warto się zdecydować?

W ofercie producentów AGD znajdziemy zmywarki o szerokościach 45 cm i 60 cm. Pierwsza myśl, jaka pojawia się w głowie u osoby, która nigdy nie widziała wnętrza obu typów zmywarek, to stwierdzenie „przecież to tylko 15 cm różnicy”. Niestety te 15 cm robią ogromną różnicę. Zmywarka o szerokości 45 cm nadaje się dla singli, ewentualnie par.

Jeśli w skład naszej rodziny wchodzą 3, 4 i więcej osób, to wybór może być tylko jeden! W takiej sytuacji zmywarka szeroka na 60 cm powinna spełnić nasze oczekiwania. Warto jednak przed wyborem konkretnego modelu zrobić dobre rozeznanie i wybrać model charakteryzujący się dobrymi parametrami technicznymi. Zmywarka powinna być cicha, oszczędna i przede wszystkim gwarantować czyste naczynia. Szukając takich rozwiązań, warto zwrócić uwagę na markę Electrolux, która zapewnia nowoczesne i bardzo ekonomiczne urządzenia. Modele takie jak KEZA9315L czy KEMC8321L cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Zmywarka a rosnące ceny prądu – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy rosnące z roku na rok ceny energii elektrycznej nie spowodują, że używanie zmywarek stanie się nieopłacalne. Trudno się im dziwić, bo podwyżki sięgające 25% nie napawają optymizmem. Z całą stanowczością należy jednak przyznać, że zmywarki są urządzeniami ekonomicznymi. Ustawiając program EKO mycie jest dłuższe, ale zużywa mało wody, ograniczony zostaje też pobór energii elektrycznej.

Biorąc pod uwagę, że w trakcie zmywana ręcznego zużywamy kilkukrotnie więcej wody, to nawet przy takich podwyżkach cen prądu zmywarka w dalszym ciągu się opłaca. Oszczędności na rachunkach za wodę i delikatny wzrost zużycia prądu wzajemnie się rekompensują, a my dostajemy pokaźną porcję wolnego czasu, w którym nie musimy zmywać brudnych naczyń.

To wszystko sprawia, że zakup dobrej zmywarki w dalszym ciągu się opłaca!

Więcej informacji znajduje się na stronie https://sklep.centrumagd.com oraz w wideo recenzjach na YT https://www.youtube.com/c/CentrumAGDcom

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter