×

Czym jest inteligentny dom?

Czym jest inteligentny dom?

inteligentny-domCzym jest inteligentny dom i kiedy najbardziej się sprawdza

Pojęcie inteligentnego domu coraz częściej pojawia się podczas rozmów o domach. Jednak nie każdy wie co się kryje pod tym pojęciem i w jakim celu takie systemy są stosowane. Dla niektórych osób niestety nie do końca pojęcie inteligentnego domu jest do pojęcia. Jednym zdaniem mówiąc inteligentny dom jest to taki dom w którym zintegrowane są wszystkie możliwe systemy elektroniczne, instalacyjne w taki sposób, że użytkownik używając toughpad bez problemu może nimi sterować. Zintegrowanie polega na sterowaniu zarówno prądu jak i ogrzewania czy też nawet telewizora z jednego miejsca przy pomocy toughpad.

Kiedy często przydaje się system inteligentnego domu?

Osoby, które często podróżują i często nie ma ich w domu powinny mieć zamontowany system inteligentnego domu. Jest to system, który potrafi funkcjonować w tak zwanym systemie symulacji obecności. Polega to na tym, że podczas gdy dom jest pusty w odpowiednich pomieszczeniach zapalają się świata. Dodatkowo załącza się muzyka co sprawia, że każdy na zewnątrz myśli, że ktoś jest w domu. W ten sposób można wystrzegać się złodzieja podczas nieobecności.

Dodatkowo bardzo dobrą funkcją inteligentnego domu jest funkcja przeciwpożarowa. System przy odpowiednim ustawieniu toughpad potrafi wyzuwając zadymienie dokonać filtracji powietrza oraz odpowiedniej wentylacji, żeby w szybkim tempie i krótkim czasie oczyścić powietrze. W razie pożaru system załącza specjalne spryskiwacze wody a w razie gdy nie może sobie poradzić uruchamia system alarmowy połączony ze strażą pożarną. Odpowiednia dla danego pomieszczenia wyczuwalność dymu ustawiana jest przy pomocy toughpad. W ten sposób można ustawić każde pomieszczenie oddzielnie, bo przecież kuchnia będzie podlegała innemu zadymieniu jak i na przykład pomieszczenie w którym pali się papierosy.

Jak widać zintegrowany system inteligentnego domu sterowany za pomocą toughpad jest bardzo przydatny dla wielu ludzi, a nawet można powiedzieć, że dla każdego. Niestety cena takiego systemu i założenie wszystkich niezbędnych czujników jest dość wysoka, jednak pozostaje mieć nadzieję że z czasem będzie on już tak powszechny że będzie na niego stać każdego. Inteligentny dom to bardzo duża wygoda dla użytkowników jak i przede wszystkim ochrona. Potrafi on uzbroić wszystkie zabezpieczenia jak i na przykład potrzymać prąd w domu za pomocą swoich UPS w razie braku dostawy energii. Dodatkowo jak widać zabezpiecza dom przed złodziejami w razie nieobecności jak i też potrafi dobrać odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Przy pomocy toughpad można sterować każdą elektroniczną i podłączoną częścią domu co na prawdę daje dużo swobody i przede wszystkim bezpieczeństwa oraz wolnego czasu dla siebie i dla rodziny.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.