×

Czym jest kurtyna piaskowa?

Czym jest kurtyna piaskowa?

Znanym doskonale rozwiązaniem wykorzystywanym na halach produkcyjnych i w dużych zakładach pracy jest kurtyna paskowa. To najczęściej element wykonany ze specjalnego tworzywa PCV, które w postaci pasków nałożone jest na siebie. Dzięki temu taka kurtyna zapewnia doskonałą izolację pomieszczeń od siebie. Ma to spore znaczenie w przypadku hal produkcyjnych, gdzie pojawia się pył i kurz. Ma również zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebna jest doskonała izolacja termiczna pomiędzy różnymi pomieszczeniami w hali.

kurtynapaskowaTaka kurtyna paskowa jest niezwykle prosta, ale za to skuteczna w swoim działaniu. Jest w stanie pracować w dużym zakresie temperatur, bez ryzyka jej uszkodzenia, więc znajduje zastosowanie nie tylko w halach produkcyjnych, ale również w dużych zakładach przemysłowych. Dzięki wytrzymałości na niskie temperatury jest także przydatna w wielu miejscach gdzie pojawiają się chłodnie. Tam również kurtyna paskowa znajdzie swoje zastosowanie odpowiednio izolując wychłodzone pomieszczenia od ciepłych. To doskonałe rozwiązanie również wszędzie tam, gdzie przechowywana jest świeża, nie zapakowana jeszcze żywność. W takich właśnie miejscach najczęściej stosowana jest kurtyna paskowa. Jej działanie jest proste – poprzez specjalnie nałożone na siebie paski z tworzywa sztucznego ma za zadani znakomite izolowanie różnych pomieszczeń.

Rozwiązania takie jak kurtyna paskowa również wydatnie pomagają w oszczędzaniu energii cieplnej. Izolowane pomieszczenie nie wymaga aż tak dobrego ogrzewania, bowiem powietrze nie rozchodzi się po całej hali produkcyjnej. Dzięki temu znajdujemy kolejne zastosowania tego prostego urządzenia. Elementy wyposażenia hal takie jak kurtyna paskowa są najczęściej sterowane na jeden z dwóch sposobów – za pomocą pilota lub przycisku, a także ręcznie. Te w wersjach ręcznych znajdziemy często także w sklepach spożywczych, jako rozdzielenie magazynu i części dla klientów.

Kurtyna paskowa jest doskonałą izolacją zarówno termiczną jak i chroniącą nasze pomieszczenia przed przedostawaniem się brudu i pyłu. Dlatego jest to rozwiązanie idealne dla wielu zakładów produkcyjnych, hal przechowujących produkty przygotowywane do sprzedaży, oraz dużych zakładów przemysłowych, gdzie takie właściwości jakie oferują nam kurtyna paskowa znajdują szereg zastosowań. To niezwykle prosty sposób na doskonałe i szczelne wyizolowanie jednego pomieszczenia lub jego fragmentu. Również z racji niezwykle niskiej ceny to rozwiązanie jest tak chętnie w wielu firmach stosowane do wielu rozmaitych celów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.