×

Czym się kierować, wybierając drzwi do mieszkań?

Czym się kierować, wybierając drzwi do mieszkań?


Drzwi do mieszkań często wymieniamy w blokach budowanych kilkadziesiąt lat temu, ponieważ nie spełniają norm bezpieczeństwa, nie tłumią hałasów i sprawiają, że zapachy z klatki przedostają się do mieszkania.

Czym się kierować, wybierając drzwi do mieszkań?

Drzwi akustyczne to gwarancja intymności

Drzwi akustyczne tłumią nie tylko dźwięki dochodzące z klatki schodowej, ale też te wydobywające się z mieszkania. To ważne przy małym dziecku, które może zbudzić harmider dobiegający z klatki schodowej, z kolei sąsiedzi nie słyszą płaczu dziecka, ani każdej głośniejszej rozmowy. Drzwi akustyczne sprawdzają się także, gdy lubimy słuchać muzyki, gramy na instrumentach, ale przeszkadza nam, gdy robią to sąsiedzi. Drzwi akustyczne sprawdzą się zwłaszcza w mieszkaniach parterowych, gdzie zawsze jest spory ruch przy windzie i drzwiach wejściowych.

Drzwi zewnętrzne mogą pasować do wystroju wnętrz

Gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, czasem chcemy urządzić je na nowo, pozbywając się dosłownie każdego detalu po poprzednich właścicielach. Czasem do sosnowego wystroju wnętrz nie pasują drzwi wejściowe, które psują efekt wizualny. Wtedy możemy dobrać kolor i fakturę okleiny do pozostałych mebli, zwłaszcza tych, które znajdują się w przedpokoju.

Montaż drzwi antywłamaniowych zapewnia bezpieczeństwo. Drzwi z systemem antywłamaniowym zawierają aż dwa zamki trzybolcowe: górny i dolny. Nowoczesne drzwi zawierają też uszczelkę i próg, które zapobiegają uciekaniu ciepła, a dzięki temu zmniejszymy rachunki za prąd. Jak dbać o drzwi wejściowe? Reaguj, jeśli się opuszczą, ponieważ może to powodować zniszczenie zamka, którego wymiana jest kosztowna. Unikaj gwałtownego zamykania i otwierania drzwi, przez co mogą się opuszczać. Opuszczaniu się drzwi sprzyja też grawitacja, nie powinny rysować rogiem zewnętrznym o podłogę.

Zwróć uwagę na wizjer, który powinien umożliwiać obserwowanie całej klatki schodowej, dzięki temu zwiększy się twoje bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe powinny pasować nie tylko do wystroju mieszkania, ale też współgrać z kolorystyką klatki schodowej. Po wymianie drzwi wejściowych konieczne jest odmalowanie wnętrza przedpokoju, a także warto wywietrzyć mieszkanie, dlatego remont najlepiej przeprowadzić wiosną.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.