×

Dla kogo aromaterapia?

Dla kogo aromaterapia?

aromaterapiaObecnie aromaterapia staje się bardzo popularna. Jest to bowiem naturalny sposób na to, aby zrelaksować się i odprężyć. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest ona dla nich właściwa. Wprawdzie jest to dość naturalny sposób, jednakże może mieć niedobry wpływ na niektóre osoby.

Powodem tego zazwyczaj są przede wszystkim nieodpowiednio dobrane zapachy do danej osoby czy jej potrzeb. Niektórzy bowiem mogą mieć uczulenie na niektóre substancje, i bardzo często także na ich zapach. Dlatego wybór odpowiednich substancji zapachowych powinien być dobrze wybrany.

Aromaterapia znana była od wieków, już w starożytności stosowano metody palenia odpowiednich mieszanek ziół jako sposób na zmianę atmosfery w domu, ale także uważano, że przebywając w oparach odpowiednich ziół można wyleczyć wiele dolegliwości, jak na przykład bóle głowy. Dlatego na pewno nie można powiedzieć, że jest to wymysł tylko i wyłącznie naszych czasów.

Obecnie więc niejako tylko dopasowujemy nasze możliwości do sposobu znanego od lat. Dzisiaj już nikt nie musi sam komponować mieszanek ziół, wystarczy że uda się do sklepu, gdzie bez problemu kupi wszystkie niezbędne mu substancje. Do aromaterapii wykorzystuje się nie tylko odpowiednio dobrane olejki, ale także bardzo często specjalnie produkowane świeczki zapachowe.

Ze względu na dobre właściwości jakie ma aromaterapia, jest ona bardzo polecana osobom zestresowanym. Mogą się dzięki temu znacznie lepiej odprężyć, co jest dla nich bardzo ważne. Jeżeli jeszcze połączy się ją na przykład z masażem czy kąpielą, wtedy na pewno efekty będą zaskakujące.

Gdy ktoś nie jest pewien, jakie zapachy powinien stosować, czy też jak mieszać ze sobą olejki, aby uzyskać najlepszy efekt, dobrze zapytać o poradę kogoś kto ma w tym zakresie odpowiednie doświadczenie. Warto pamiętać o tym, że olejki do aromaterapii mogą być także stosowane na przykład jako olejki do ciepłej kąpieli. Wtedy efekt jest jeszcze bardziej intensywny i na pewno przynosi znacznie lepsze efekty niż spalanie świeczek zapachowych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.