×

Dla kogo kasy fiskalne online

Dla kogo kasy fiskalne online

Obowiązek posiadania kas fiskalnych pracujących w systemie on-line miał być wprowadzony w ubiegłym roku w czerwcu i grudniu, ale ze względu na pojawienie się pandemii koronawirusa oba terminy zostały decyzją Ministerstwa Finansów przesunięte na ten rok, a stosowną ustawę wprowadzono w formie rozporządzenia w dn. 10.06.2020 r.

Kto już od 1 stycznia tego roku jest zobowiązany rejestrować sprzedaż na nośnikach fiskalnych nowego typu?

Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym zapisem kopii od już posiada szeroko rozumiana branża gastronomiczna, hotelarska oraz punkty sprzedaży opału i paliw wytwarzanych z węgla.

Późniejszy termin, czyli od 1 lipca 2021 r. kasa online musi pojawić się w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, zakładach budowlanych, w prywatnych gabinetach lekarskich, kancelariach prawniczych oraz w obiektach służących poprawie kondycji fizycznej.

Pozostałe grupy zawodowe nie znają jeszcze terminów, w których nowa kasa fiskalna będzie się musiała znaleźć w firmie, ale wiadomym jest iż wszyscy będą zobowiązani do wprowadzenia tego rozwiązania do roku 2023 i od tego też czasu w sprzedaży będą wyłącznie kasy fiskalne połączone z internetem.

Każdy podatnik rejestrujący sprzedaż online zobowiązany jest zapewnić połączenie z organem kontrolnym, czyli z Centralnym Repozytorium Kas – systemem teleinformatycznym rejestrującym i gromadzącym dane pochodzące z każdej kasy.

Wprawdzie większość branż od lat korzysta z możliwości rozwoju, jakie daje dostęp do internetu, ale są też takie miejsca w Polsce, gdzie ten dostęp jest wciąż utrudniony lub występują cykliczne przerwy w jego dostawie. W takim przypadku można dokonać sprzedaży, ale należy jak najszybciej przywrócić dostęp do sieci, a jeśli na stałe utraciło się połączenie z internetem wtedy trzeba zawiadomić właściwy organ skarbowy.

Pozostaje tylko wybrać odpowiednio zaawansowany model dopasowany do charakteru prowadzonej działalności, który zapewni komfort i ułatwi obsługę taki np. jak w ofercie sklepu https://netvet.pl/kasy-fiskalne

Więcej informacji: https://netvet.pl/aktualne-terminy-obowiazkowej-wymiany-kas-fiskalnych-starego-typu-na-kasy-fiskalne-online-w-2021-roku/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter