×

Dlaczego opłaca się wynajmować biuro?

Dlaczego opłaca się wynajmować biuro?

biurowiec
Wynajem biur cieszy się dużą popularnością zarówno wśród wielkich przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm. Często rozwiązanie takie jest bardziej atrakcyjne od zakupu powierzchni biurowej.

Największą popularnością cieszy się wynajem biur w centrach miast, jednak w zależności od charakteru prowadzonego biznesu sytuacja może przedstawiać się inaczej. Dlaczego więc warto jest wynajmować biura?

Wynajem biur – dlaczego to się opłaca?

Często zdarza się, że duże przedsiębiorstwa, które bez problemu mogłyby pozwolić sobie na zakup lokalu na biuro decydują się na jego wynajem. Choć postępowanie to początkowo może wydawać się mało atrakcyjne, po bliższym zapoznaniu się z sytuacją firmy będzie dla nas bardziej racjonalne. To, czy bardziej opłaca się nam wynajem, czy zakup biura w dużej mierze zależy od charakteru naszej działalności. W niektórych branżach niekiedy występuje konieczność zmiany lokalizacji biura. Jest to sytuacja, która często zdarza się w branży transportowej, jednak nie tylko. Lokalizacja, która jest dla firmy dogodna jednego roku, może w kolejnych latach wymagać zmiany z powodu rozmaitych czynników. Firma, która zdecydowała się na zakup biura miałaby w takiej sytuacji problem ze sprzedażą lokalu, co przyniosłoby duże straty finansowe. Zmiana lokalizacji biura w przypadku wynajmu jest znacznie prostsza, wymaga bowiem jedynie rozwiązania umowy wynajmu. Niestabilna sytuacja na rynku również wpływa na to, że przedsiębiorcy nie chcą kupować powierzchni biurowych, a decydują się na ich wynajem.

Wynajem biura dla niewielkiej firmy

W przypadku właścicieli mniejszych firm wynajem biura jest również bardzo często praktykowany. Wielu przedsiębiorców w początkach swojej działalności nie wynajmuje powierzchni biurowej. Siedzibą firmy często jest mieszkanie prywatne. W sytuacji, kiedy działalność się rozrasta, mieszkanie przestaje być wystarczające. Pojawia się potrzeba posiadania miejsca, w którym można przyjmować klientów. Umawianie się w kawiarni nie spełnia naszych standardów. Wynajem powierzchni biurowej jest tu związany zarówno z wygodą, jak i prestiżem. Firma, która posiada swoje biuro staje się dla potencjalnych klientów automatycznie bardziej wiarygodna. W efekcie chętniej nawiązują oni z nią współpracę. Wynajęcie biura jest konieczne również wtedy, kiedy chcemy rozszerzyć naszą działalność i zatrudnić pracowników.

Kiedy zdecydujemy się wynająć biuro i dokładnie przemyślimy kwestię lokalizacji możemy być pewni, że przyczyniamy się do sukcesu naszej firmy. Odpowiednio zaprojektowany lokal w połączeniu z dobrą lokalizacją sprawi, że klienci będą chętniej korzystać z naszych usług. Czynsz jaki płacimy za wynajem szybko nam się zwróci. Wynajem biura jest związany również z kwestiami bezpieczeństwa. Należy myśleć pozytywnie, jednak warto zdawać sobie sprawę, że sytuacja na rynku bardzo szybko się zmienia. W przypadku niepowodzenia w interesach, kiedy wynajmujemy biuro, nasze straty są znacznie mniejsze niż w przypadku jego zakupu. Łatwiej jest nam również szybko zmienić siedzibę naszej firmy na bardziej atrakcyjną.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Biura OVO Wrocław, która specjalizuje się w wynajmie luksusowych biur w centrum Wrocławia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.