×

Dlaczego warto wybrać ręczniki frotte?

Dlaczego warto wybrać ręczniki frotte?

reczniki-frotteIstnieje wiele produktów, które musimy mieć w swoich domach niezależnie od gustów czy oczekiwań. Do nich należą również ręczniki, które dziś można kupić praktycznie wszędzie. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są tak samo dobre – bywają bowiem takie ręczniki, które lepiej niż inne wchłaniają wodę i są bardziej przyjemne. Są to przede wszystkim ręczniki frotte – wygodne, przyjemne dla skóry, bardzo chłonne, a przy tym estetyczne. Mają swoje zalety, jak i wady, o których warto wiedzieć przed zakupem.

Tkanina, z której robione są ręczniki frotte, wykonana jest techniką tkania z wykorzystaniem pętelek. To zapewnia fakturę ręcznika, która jest dla niego bardzo charakterystyczna. Wybierając więc odpowiedni ręcznik z tego materiału, trzeba zadbać, aby miał wysoką jakość, a splot był mocny i gęsty. To zapewni przyjemne, jak również długie użytkowanie bez pogorszenia stanu ręcznika. Dobrze jest również zainwestować w ręczniki dodatkowo zmiękczane; ta czynność sprawia, że zachowują one swoje cechy przez długi czas, nawet po wielu praniach.

Wybór kolorystyki ręczników frotte jest ogromna, ponieważ jest to jeden z tych produktów, które w sprzedaży są wręcz rozchwytywane. Jeśli chcemy znaleźć więc ręcznik gładki czy z paskiem aplikacji albo ciekawym wykończeniem, nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Co więcej, wielu polskich producentów oferuje bardzo dobre jakościowo ręczniki, dlatego możemy przy okazji wesprzeć polskie przedsiębiorstwa.

Największą zaletą ręcznik frotte jest ich chłonność. Są one niezwykle higroskopijne, a więc szybko wchłaniają wodę, dlatego nie musimy wycierać się nimi w nieskończoność, aby wysuszyć się po kąpieli. Świetnie sprawdzą się również przy długich włosach, które dość szybko osuszą. Jednocześnie, nie da się nie zauważyć, że pozostają bardzo przyjemne dla skóry i całego ciała. Są miękkie, puszyste, nie powodują podrażnień. Świetnie sprawdzą się jako ręczniki dla dzieci, nie trzeba bowiem nimi intensywnie pocierać, a szybko wchłaniają wodę i wywołują alergii. Co więcej, można je prać w wysokich temperaturach bez obawy, że stracą swoją strukturę albo kolor.

Niestety, jak wszystko, jak również ręczniki frotte posiadają swoje wady. Przede wszystkim jest to – paradoksalnie – ich faktura. Choć są bardzo przyjemne dla skóry, to jednocześnie będą łatwo się zadzierać, zwłaszcza jeśli niechcący zahaczymy o jedną z pętelek długim paznokciem. Przy zakupie gorszych jakościowo ręczników musimy liczyć się z tym, że będą z czasem, wraz z kolejnymi praniami, robiły się sztywne i nieprzyjemne.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.