×

Dlaczego warto zainstalować odkurzacz centralny?

Dlaczego warto zainstalować odkurzacz centralny?


Domowe porządki potrafią niejedną osobę przyprawić o nerwy, dlatego podczas ich planowania, szczególnie w przypadku dużych mieszkań, warto rozważyć zainstalowanie w domu specjalnego systemu automatycznego odkurzania. Dobry odkurzacz centralny może zmienić komfort robienia porządków o sto osiemdziesiąt stopni!

Aktualnie w sklepach dostępnych jest bardzo dużo modeli odkurzaczy centralnych, ale zanim w ogóle przystąpimy do rozważenia, który z nich kupić, dobrze jest poznać wszystkie zalety takiej instalacji i płynące z nich korzyści.

Zalety odkurzaczy centralnych

Po pierwsze używanie odkurzacza centralnego, w przeciwieństwie do jego tradycyjnego odpowiednika pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu o wiele zdrowszego powietrza. Taki system nie wydmuchuje z rury gorącego powietrza, które powoduje wzbijanie się pyłków i drobnoustrojów i ich krążenie po pokojach. Odkurzacz centralny zasysa nieczystości i zabrudzenia do wewnątrz i nie pozwala na wydmuchiwanie w powietrze tego, co jeszcze nie zostało sprzątnięte. Wszystkie pyłki odprowadzane są od razu na zewnątrz budynków.

Po drugie odkurzacze centralne mają znacznie większą moc ssania, a ich jednostki centralne są wyposażone w o wiele mocniejsze silniki, które doskonale radzą sobie z uprzątaniem większych i trudniej odrywających się od dywanów zabrudzeń (np. kocich włosów).

Po trzecie skuteczność usuwania brudu z podłóg wynosi w przypadku dobrych systemów odkurzania centralnego nawet 95% i jest o wiele wyższa niż w odkurzaczach tradycyjnych.

Dodatkowo, dobrze zamontowany system jak np. z wykorzystanie usług profesjonalnych firm typu Elemix.com.pl, jest całkowicie bezobsługowy i wymaga jedynie włączenia. Cała praca polegająca na odkurzaniu wykonuje się samoczynnie, więc można podczas niej zapomnieć o bieganiu z odkurzaczem po piętrach, poświęcaniu na to własnego czasu czy denerwowaniu się tym, jak wiele miejsca potrzeba na przechowanie urządzenia do odkurzania. System działa tak, że nie wymaga nawet przesuwania mebli do dokładnego odkurzenia podłóg pod nimi, a cała praca jest cicha i ekonomiczna, nie generująca żadnych hałasów poza delikatnym szumem włączonej instalacji.

Na instalację systemów centralnego odkurzania coraz częściej decydują się alergicy, którzy z racji na uczulenie na kurz, pyłki i grzyby potrzebują w swoich domach niemal sterylnej czystości, a tą zapewniają im właśnie zalety takich instalacji. Systemy działają bezpyłowo i sprawiają, że w domu jest znacznie mniejsza potrzeba częstego wycierania kurzu z mebli. Standardowo wymaga się opróżnienia pojemnika z zabrudzeniami jedynie raz, dwa razy do roku, więc są one idealną opcją dla osób zabieganych i nielubiących poświęcania czasu na sprzątanie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter