×

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z aneksem kuchennym?

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z aneksem kuchennym?

Kuchnia to miejsce szczególne i niezbędne w każdym domu, uważane za jego serce. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy dużo czasu na przygotowywaniu i późniejszym spożywaniu posiłków.

To miejsce, w którym odbywa się wiele rozmów, choćby ze względu na przyjazną atmosferę czy towarzyszące zapachy. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się aneksy kuchenne. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Najważniejsza jest przestrzeń

Jeszcze kilka lat temu aneks kuchenny był traktowany jako konieczność w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Dzisiaj jego postrzeganie nieco uległo zmianie, bowiem użytkownicy domowych pomieszczeń cenią sobie przede wszystkim przestrzeń. A tej jak wiadomo – dzięki aneksowi – można uzyskać naprawdę dużo! Sprawdzi się świetnie zarówno dla małych, jak i dużych mieszkań, w których dodatkowo powiększy kuchenną strefę. Nie trzeba będzie poświęcać miejsca na ściany i wstawianie drzwi.

Zalety tego rozwiązania

Na pytanie – z czym kojarzy ci się aneks kuchenny? – z pewnością większa część jego obecnych użytkowników odpowie, że z łatwym dostępem do mebli i urządzeń. I to prawda! Warto wiedzieć, że zdecydowanie się na aneks kuchenny pozwala na nieskomplikowany dostęp do wszystkich elementów wyposażenia znajdujących się w pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Jeśli obawiasz się, że pomysł aneksu nie sprawdzi się przy dużej liczbie domowników, to wiedz, że jest to zaniepokojenie nieuzasadnione, ponieważ dzięki otwartej przestrzeni w tym miejscu może towarzyszyć ci kilka osób. Przygotowywanie posiłku i wspólna kawa z gościem w jednym czasie? Czemu nie! To bardzo komfortowe rozwiązanie również dla osób z małymi dziećmi, które można mieć cały czas na oku. Warto dodać, że aneks kuchenny jest świetną motywacją na utrzymanie w nim należytego porządku, a to dlatego, że wszystkie przedmioty są widoczne dla gości. Nie chcemy przecież, aby wzięli nas za bałaganiarzy, prawda?

Opinia specjalisty

Specjalista reprezentujący firmę ASA Development – cenionego inwestora z branży deweloperskiej – przekonuje:

Zdecydowanie się na aneks lub kuchnię jest kwestią przede wszystkim indywidualnych preferencji użytkowników. Nasze doświadczenie pokazuje, że oba rozwiązania mają rzeszę swoich zwolenników i przeciwników. Aneks kuchenny cieszy się coraz większym powodzeniem, a to ze względu na jego możliwości – dodatkowa, otwarta przestrzeń czy duże możliwości aranżacyjne. Ponadto do pomieszczenia można dostarczyć dużo światła, dzięki czemu będzie ono jasne i uważane za bardziej przyjazne.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.