×

Drewno w salonie

Drewno w salonie


Drewno w domu to ostatnio znów bardzo popularne rozwiązanie.

Nie tylko cieszy oko swoją ponadczasową uroda lecz również podkreśla i przywraca nam związek z naturą. Co ważne drewno nie wychodzi z mody.

.

Od wieków z nami

Drewno w naszych domach gości nie od dziś. Z drewna wykonujemy meble, podłogi oraz panele na ściany. Ten ekologiczny materiał jest przyjemny w dotyku. Dzięki niemu, wnętrza stają się bardziej przytulne i zyskują ponadczasową klasę.

Drewno podłogi ułożone w jodełkę czy też prostopadle, to zwyczajny widok w nowych mieszkaniach stylizowanych na styl retro. Meble drewniane to nie tylko lite kolosy, które z resztą doskonale nadają się do renowacji, lecz wszelkie drewniane elementy mniej lub bardziej designerskie. Drewniane nóżki, wymyślne podłokietniki czy eksponowane ostatnio ramy sof, podkreślą zdecydowanie charakter naszych wnętrz.

Z kuchni i łazienki

Do tej pory drewno lokowane było głównie w kuchni i łazience. W kuchni był to przede wszystkim blat drewniany oraz fonty i stoły. W stylu wiejskim pojawiały się również stoły i drewniane parapety. Swój renesans drewno przechodzi również w łazienkach. Dzięki dostępności gatunków egzotycznego drewna, które posiada naturalne właściwości wodoodporne możliwe są wysmakowane aranżacje łazienek w drewnie. Dzięki wspomnianym już cechą gatunkowym i odpowiedniej, regularnej konserwacji łazienka w drewnie, to dziś już nie droga fanaberia.

Na ściany

Najnowszym trendem w wystroju wnętrz, z użyciem drewna, są panele ścienne i sufitowe. Ich konstrukcja i sposób montażu sprawiają, że w coraz częstszych koncepcjach aranżacji wypierają one tradycyjne sposoby wykańczania ścian.

Panel ścienny wyjątkowo dobrze prezentuje się na dużych powierzchniach, których niedoskonałości doskonale maskują solidne drewniane elementy. Również sufity możemy pokryć panelem o różnej strukturze, kształcie i kolorze. Dzięki takim rozwiązaniom otrzymamy oryginalny i ponadczasowy efekt.

Regeneracja drewna

Jedną z ogromnych zalet drewna są jego możliwości regeneracji. Często drobne usterki można uzupełnić, poddać renowacji a w skrajnym przypadku wymienić na identyczne elementy bez szkody dla aktualnego wystroju wnętrz.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.