×

Drukarki i kasy fiskalne

Drukarki i kasy fiskalne

Drukarki i kasy fiskalne stanowią jeden z niezbędnych elementów wyposażania wielu firm. Od początku bieżącego roku w takie urządzenie musi być wyposażone każde przedsiębiorstwo, którego obroty przekraczają 1667 zł miesięcznie. Jako że w praktyce dotyczy to niemal każdej firmy, warto nieco poszerzyć swoją wiedzę na temat kas i drukarek.

1399006__concept_of_a_cash_regKasy fiskalne służą do ewidencjonowania obrotów i wyliczania podatku. Sprzedawca ma obowiązek rejestrowania na kasie wszystkich transakcji, których dokonuje. Każdy paragon, stanowiący dokument z zawarcia transakcji powstaje w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich jest przekazywany klientowi, natomiast drugi jest archiwizowany w firmie.

Z kolei drukarki fiskalne to urządzenia, które pracują wyłącznie w połączeniu z komputerem. Najlepiej sprawdzają się w firmach, w których wszelka dokumentacja jest prowadzona na komputerze. Aby móc korzystać z drukarki niezbędne jest też specjalne oprogramowanie na komputer. Poza tym zasada jej działania nie różni się zbytnio od zasady działania kas.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.