×

Dywan w aranżacji wnętrza

Dywan w aranżacji wnętrza

dywanyNa rynku wykończenia pomieszczeń istnieje wiele pomysłów, dotyczących profilowania podłoża, po którym będziesz się codziennie poruszać. Nie warto jednak rezygnować z klasycznych dywanów, ponieważ prawidłowo dopasowane mogą stanowić długoterminowe rozwiązanie, proste w eksploatacji.

Gdzie sprawdzi się dywan i jak go najlepiej kupić?

Dywany można położyć nie tylko na podłodze. Wystarczy ich właściwy wzór, aby z powodzeniem zastąpiły obraz. Warto zaznaczyć, że istnieje duża różnica w dywanach naturalnych oraz wykonanych z materiałów sztucznych. Pierwsza kategoria absolutnie nie nadaje się dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi, głównie alergicznymi lub mają wrażliwy organizm. Dywany z polipropylenu to najbezpieczniejsza opcja, antystatyczna, pasuje do klasycznych wnętrz i profesjonalnych biur. Takie dywany nie wymagają wprowadzenia skomplikowanej procedury czyszczącej, bardzo trudno je zetrzeć, a i nie ma w nich ryzyka napadu moli.

Najdroższa kategoria to dywany jedwabne. W tej kategorii występuje duży zakres rękodzieła, za który płaci się krocie. Oczywiście dywany tkane ręcznie lepiej wyglądają, nawiązują do tradycji niektórych krajów, specjalizujących się w tej sztuce, np. Indii.

Symbol kiczu? Niekoniecznie

Jeszcze kilkanaście lat temu dywan sąsiadował z pojęciem kiczu. Teraz natomiast wpływa na ocieplenie wizerunku wnętrza, a w pokoju dziecięcym może stanowić idealny i przede wszystkim bezpieczny plac zabaw, z bogactwem kolorystycznym. Nie ma przeciwwskazań, aby dywany rozłożyć w każdym pomieszczeniu. W salonie postaw na nieścieralność i łatwość porządkową, w sypialny wybierz miękkość i delikatność, a w pokoju dziecięcym bajeczne wzornictwo.

Dywan dywanowi nierówny

Jeżeli masz więcej pieniędzy w portfelu ściągnij dywan od oryginalnego producenta. Podczas inwestycji w dywan nie zapomnij przeczytać dokładnie oznaczeń na metce. Zobaczysz, czy dany materiał odpowiada twoim potrzebom. Czy pomysł cię zainteresował? Jeżeli tak, podziel się swoim wyborem w komentarzu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.