×

Dywany i wykładziny dywanowe

Dywany i wykładziny dywanowe

dywanZarówno w domach jak i w mieszkaniach, bardzo często ludzie decydują się podczas remontu na wyłożenie podłogi dywanami bądź wykładzinami dywanowymi – poza nimi, możemy oczywiście mieć na podłogach panele, płytki, drewniane deski, jednak by było nam ciepło i przytulnie, najczęściej decydujemy się właśnie na wykładzinę bądź dywan.

 

1)      Najczęściej wykładzinę dywanową rozkładamy w pokoju dziecięcym, by dzieci mogły się bawić zabawkami na podłodze, gdzie będzie im wygodnie i ciepło. Są jednak również minusy tego rozwiązania: wykładzina w pokoju dziecięcym szybko może zostać zbrudzona, dlatego starajmy się wybierać wykładzinę w ciemnych kolorach, w różne wzorki, by ewentualne plamy były niewidoczne.

2)      Następnie równie często wykładamy sypialnię wykładziną dywanową, bądź rozkładamy w niej duży, przyjemny w dotyku dywan. Sypialnia to miejsce, gdzie mamy się wyciszyć, to miejsce intymne, które ma sprzyjać naszemu relaksowi, dlatego też wykładzina może nam w tym pomóc. Gdy będziemy boso będzie nam wyjątkowo ciepło i przyjemnie w stopy.

dywan13)      W salonie również czasami instalujemy wykładziny dywanowe, bądź rozkładamy eleganckie dywany. W takim pomieszczeniu często przebywamy z naszą rodziną, jadamy w nim posiłki, przyjmujemy tu gości, dlatego warto zapewnić komfort gołym stopom.

Optycznie salon, w którym rozłożona jest wykładzina sprawia wrażenie bardziej ciepłego i przyjemnego.

4)      W każdym pomieszczeniu (prócz kuchni i łazienki oczywiście) możemy rozłożyć dywany, bądź wykładziny dywanowe, jednak są one polecane tylko w tych domach, gdzie nie ma psów czy kotów, które dosyć mocno się lenią. Nie są polecane również tym, którzy mają uczulenie na roztocza kurzu domowego, ponieważ zarówno dywany, jak i wykładziny łapią kurz czy brud, i ciężko jest je utrzymać w należytym porządku.

5)      Jeśli jednak chcemy czuć się komfortowo i wygodnie, a także ciepło i przyjemnie możemy zdecydować się na zakup i założenie dywanów bądź wykładzin dywanowych w swoich domach bądź mieszkaniach. Dywany pasują też do biur czy restauracji.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.