×

Eleganckie i gustowne antyki podkreślające francuski styl wnętrza

Eleganckie i gustowne antyki podkreślające francuski styl wnętrza

salon francuskiAntyki kojarzą się przede wszystkim ze starożytnością, dawnym Rzymem, Francją, starą Grecją, myślicielami i wielkimi teatrami oraz splendorem. Ale antyki to także najzwyczajniej w świecie stare meble, które można kupić w różnych sklepach retro czy vintage.

Trzeba bowiem przyznać, że moda na francuski styl jest tak silna, że praktycznie każdy ma w domu coś z długą historią – jakąś witrynkę lub chociaż mały stolik.

Meble utrzymane we francuskim stylu są bardzo atrakcyjne przede wszystkim dla ludzi lubiących elegancję i ceniących sobie jakiegoś rodzaju tradycję, którą chcą pielęgnować. Takie meble chętnie oglądają nawet mężczyźni. Można także z pełną śmiałością powiedzieć, że wypierają one meble nowoczesne, które w sklepach meblowych są dość drogie i często słabej jakości. A siłą antyków jest solidne wykonanie i najwyższa jakoś materiału, w większości przypadków jest to odpowiednio przygotowane drzewo.

Meble nowoczesne są z kolei wykonane z jakich sztucznych materiałów, mogą wyglądać na drewniane, ale do drewna to im akurat bardzo daleko.Chociaż trzeba przyznać, że wielu ludzi decyduje się na taką nowoczesność, bo ją lubi i nie przeszkadza im jakoś materiałów, która często jest po prostu bardzo słaba i to na tyle, że meble wymagają wymiany co kilka lat. 

Kupowanie antyków stało się jednak dla niektórych prawdziwą pasją. Tak jak niektórzy z pasją inwestują w ekologiczny francuski styl, bo ekologia jest modna, należy ją wspierać, a to znaczy o jej ważnym wkładzie w dbanie o środowisko. Tak samo kolekcjonerzy antyków mają bardzo pasji w tym, żeby polować na wymarzone okazy. Takie meblowe antyki we francuskim stylu spokojnie można trzymać w domu, bo przecież przede wszystkim do tego służą wszystkie meble, a meble przeznaczone do oglądania można zobaczyć w muzeum. Kupowanie antyków może się też okazać całkiem niezłym zarobkiem.

Niektórzy kupują bowiem zniszczone antyki prezentujące francuski styl, odnawiają je i sprzedają za kilkakrotnie większą cenę niż kupili dany mebel. Transakcja jest jak najbardziej uczciwa, bo przecież przekazuje się antykowi drugie życie, które może być równie długie jak poprzednie. Słabość do kupowania antyków mają ludzie, którzy zajmują się ich konserwacją i odnawianiem, a więc często historycy sztuki, a nie tylko jej miłośnicy. Antyki są bardzo szlachetne. Jeszcze kiedyś był problem, żeby je dostać, a dzisiaj każdy może je mieć we własnym domu. Nie trzeba o nie dbać jakoś szczególnie, ale wystarczy konserwować odpowiednie i często przecierać. Jeśli są prawidłowo odnowione, bo też nie ma jakichś szczególnie ważnych czynności, którym trzeba je poddać.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.