×

Folie okienne – ozdoba do domu i firmy

Folie okienne – ozdoba do domu i firmy


Chcesz w oryginalny sposób ozdobić przeszklenia pomiędzy kolejnymi gabinetami w biurze? A może szukasz sposobu, żeby uatrakcyjnić swój dom – w tym na przykład ona tarasowe czy przeszklone drzwi w środku? Doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z folii okiennych, które występują w naprawdę wielu rodzajach i mogą nie tylko stanowić wspaniałą dekorację, ale również i zabezpieczyć dom – jeśli zdecydujemy się na wersję antywłamaniową. Co warto kupić i dlaczego?

Po co nam folie okienne?

Wiele osób zastanawia się teraz zapewne, o co dokładnie chodzi. Po co jakieś folie na okna – jaki w tym cel i jak można w ten sposób udekorować szkło? Odpowiedź jest prosta – folie stanowią dodatkową dekorację, imitację na przykład szkła mrożonego czy piaskowanego. Zamiast wydawać więcej na wstawianie rzeczywistego, wyprawianego w ten sposób szkła, można wstawić zwykłe i umieścić na nim ozdobną folię okienną. W ten sposób oszczędzamy, a przy tym uzyskujemy ten sam efekt. W dodatku możemy zmieniać zdanie – założyć folię, zmienić na inną, ściągnąć. Jest to nawet korzystniejsze, bo co jakiś czas możemy zmieniać dekorację.

Folie okienne mrożone

Pierwszy rodzaj folii, jakie można założyć na okna, to folie okienne mrożone. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów, kupowanych przez klientów. Przypomina wyglądem szkło mrożone, czyli powierzchnię dekoracyjną, która imituje parę wodną na szkle. Wygląda to naprawdę zjawiskowo – tym bardziej, jeśli zastosujemy je we wnętrzach. Powierzchnia jest przezroczysta, ale nie przejrzysta – nadaje się zatem na przykład na drzwi pokoju czy gabinetu.

Folie okienne barwione

Do wyboru klientów pozostają folie okienne mrożone i inne, imitujące dekoracyjne szkło. Na szczególną uwagę zasługują jednak folie, które dają przejrzystość, ale są kolorowe! To bardzo interesujący pomysł na udekorowanie jakiegoś pomieszczenia, wprowadzenie do niego większej ilości energii – od razu mieszkanie czy biuro prezentują się lepiej. Dostępne folie mają różne odcienie – od stonowanych po ostre – i różne kolory. Można więc z powodzeniem kupić tak malinę, jak i limonkę, fuksję i czerwień, pomarańcz i zieleń, i wiele innych.

Folie antywłamaniowe

Folie – jak już wspomniano we wstępie – mogą pełnić nie tylko rolę ozdobną, lecz również zabezpieczającą. W tym celu warto zabezpieczyć okna foliami antywłamaniowymi, które chronią przed wybiciem szyby i dostaniem się do środka złodzieja. Folie są bardzo wytrzymałe i dostępne w rożnych grubościach. Wszystkie wspomniane folie okienne można znaleźć na stronie sklepu fabertec, który specjalizuje się w sprzedaży między innymi tego typu produktów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.