×

Fotele hamakowe – okazja do relaksu w ogrodzie

Fotele hamakowe – okazja do relaksu w ogrodzie

Fotele hamakowe są wyjątkowo piękne. Kiedy w nim siedzisz możesz doświadczyć całkowitego spokoju i relaksu jak w klasycznym hamaku. Zwykły hamak wykorzystuje przestrzeń poziomą, zaś fotel hamakowy wykorzystuje pionową przestrzeń, dzięki czemu idealnie nadaje się do zawieszenia na drzewie w ogrodzie lub na suficie w pokoju lub salonie. W tym artykule przedstawimy jak prawidłowo zawiesić krzesło hamakowe na drzewie.

Wybierz drzewo
Zanim zabierzecie się do dzieła musicie wybrać drzewo, które sprosta zadaniu i znajduje się w odpowiednim dla was miejscu. Drzewo musi posiadać gałęzie, które są mocne i zaczynają wyłaniać się z pnia stosunkowo blisko ziemi. Pamiętajcie aby wybierać drzewa, które są wysokie, mają duże pnie, aby zapewnić wytrzymałość gałęzi. Po znalezieniu jednego z nich, lub kilku znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie możecie zacząć planowanie montażu.

Wybierz gałąź
Wybranie odpowiednich gałęzi, które zdołają udźwignąć ciebie i twoich przyjaciół jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas użytkowania, pamiętajcie że fotele hamakowe mają tylko jeden punkt zawieszenia, na którym opiera się cały ciężar. Aby wybrać gałąź, która podtrzyma twój pełny ciężar, poszukaj grubych pnących się ku górze gałęzi blisko pnia drzewa, jeśli się pną to oznacza to że są wciąż żywe a nie obumarłe, dają również odpowiedni kąt, który skutecznie przeciwstawia się twojej wadze, powodując stabilne zawieszenie. Pamiętajcie też aby poszukać innych oznak zdrowej gałęzi, szukaj wilgotnej kory i w zależności od pory roku zdrowych liści.

Montaż.
Linę trzeba przerzucić przez gałąź, jeśli jest taka możliwość to można podłożyć kawałek grubego materiału aby ruchy liny nie niszczyły kory, wykonać odpowiedni węzeł (każdy zestaw posiada instrukcję wiązania) choć najczęściej są to węzły żeglarskie. Za pomocą karabinka łączy się linę z oczkiem montażowym fotela hamakowego. Gotowe!

Równomierne rozprowadzanie
Równomierne rozprowadzanie ciężaru podczas zawieszenia foteli hamakowych na drzewie jest nie tylko zdrowe dla samego drzewa, ale także nadaje mu odpowiedni wygląd. Poszukaj dobrego miejsca na wokół drzewa, aby równomiernie rozproszyć ciężar.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Hammock.pl, w którym posiadamy największy wybór wiszących foteli hamakowych

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.