×

Fototapety idealnym sposobem na aranżacje stylowego biura

Fototapety idealnym sposobem na aranżacje stylowego biura

Fototapeta to uniwersalna, a jednocześnie interesująca forma dekoracji wnętrz. Świetnie sprawdzi się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w biurach. Z ich pomocą można urozmaicić wygląd poszczególnych pomieszczeń oraz optycznie zmienić ich rozmiar. Oto dlaczego warto wykorzystywać fototapety w aranżacji stylowego biura.

O fototapetach słów kilka

Fototapety nie są nowym wynalazkiem – najbardziej popularne były w latach 80. i 90. XX wieku, kiedy to można było je znaleźć na ścianach w większości polskich domów.

Moda na zdobienie ścian przy pomocy fototapet narodziła się w Polsce z chęci ucieczki przed szarą rzeczywistością. Najczęściej wybieranymi motywami były zdjęcia krajobrazów, zarówno lasów i łąk, jak i palm na tle lazurowego morza. Niska jakość wykorzystywanych materiałów sprawiła, że zyskały miano kiczu i kojarzyły się głównie z brakiem gustu. Po latach fototapety, w odmienionej, lepszej jakościowo formie, wracają do łask.

Trend wykorzystywania fototapet do aranżacji wnętrz związany jest z modą na styl retro. Ich obecna forma, staranność wykonania i jakość w niczym nie przypominają dawnych fototapet, dlatego coraz częściej stanowią ozdobę ścian nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale także w biurach – zauważa nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy KrainaBarw.pl.

Wykorzystanie fototapet w aranżacji biura

Dużą zaletą fototapet, poza ich oryginalnym wyglądem i wysoką estetyką, jest przede wszystkim możliwość kształtowania z ich pomocą przestrzeni. Odpowiednio dobrane powiększają wnętrze, dlatego doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, takich jak gabinety i inne pokoje w biurze. Co więcej, są świetnym sposobem na ożywienie wnętrza i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Biuro ozdobione ciekawą fototapetą od razu wyda się jego pracownikom bardziej przyjazne, co pozytywnie wpłynie zarówno na atmosferę tam panującą, jak i na efektywność.

Warto pamiętać, że motyw fototapety powinien być dobrany adekwatnie do miejsca. Bezpiecznym wyborem są krajobrazy miejskie, w tym panorama Nowego Jorku, Londynu lub Paryża, na których widoczne są charakterystyczne miejsca. W pomieszczeniach przeznaczonych na odpoczynek warto zdecydować się na fototapety przedstawiające morze, las lub góry, ponieważ natura sprzyja odprężeniu.

Ciekawym pomysłem może być także zastosowanie fototapet imitujących naturalne materiały, takie jak drewno i kamień lub tych z bardzo modnym obecnie motywem cegły (białej lub czerwonej).

Odczarowany obciach

Fototapety, które do niedawna kojarzyły się ze szczytem kiczu, obecnie na nowo zyskują zwolenników. Mogą stanowić świetny element dekoracyjny w każdym biurze, ponieważ to najprostszy sposób na urozmaicenie tego typu przestrzeni.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.