×

Funkcjonalne cukiernice

Funkcjonalne cukiernice

cukiernicaCukier znajduje się w każdym domu. Jest wykorzystywany w wielu sytuacjach, lecz najczęściej słodzimy nim herbatę lub kawę. Z tego względu, zazwyczaj podaje się go na stół wraz z ciepłymi napojami. Żeby jednak nie stawiać przed gośćmi torebek z cukrem, jednym z elementów zastawy stołowej powinna być cukiernica.

Jako, że ich producenci starają się zaspokajać wymagania różnych grup klientów, mamy do wyboru cukiernice wykonane z porcelany, tworzyw ceramicznych, stali, plastiku i innych surowców syntetycznych.

Ponadczasowe cukiernice

Dla zwiększenia komfortu, niemal każda cukierniczka posiada przykrywkę, która chroni przed zabrudzeniem białych kryształków. Poza tym, wszystkie akcesoria tego typu powinny mieć dołączoną łyżeczkę, dzięki której można w wygodny sposób porcjować sobie cukier.

Atrakcyjna cukierniczka powinna być dobrana do pozostałych elementów zastawy stołowej, a szczególnie do kompletów filiżanek i dzbanków. Oprócz tego, dobrze jest dopasować ją kolorystycznie do wystroju jadalni czy kuchni.

Dzięki wielorodności cukiernic, można też wybrać tę, której forma najlepiej łączy się z ogólną stylistyką mieszkania. Dostępne są te o kształtach futurystycznych, klasycznych, retro.

Ze względu na użyteczność cukiernic, dobrze jest mieć ich w domu kilka tak, by jedna mogła znajdować się w kuchni, a inna np. na tarasie czy na werandzie, na której często pijemy popołudniową herbatę.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter