×

Gdzie kupić obrazy z certyfikatem autentyczności?

Gdzie kupić obrazy z certyfikatem autentyczności?

Ręcznie malowane obrazy, zwłaszcza dzieła dobrze rokujących, początkujących artystów, to doskonały sposób na atrakcyjne udekorowanie wnętrza swojego mieszkania lub domu, a także ciekawy pomysł na zainwestowanie wolnego kapitału.

Decydując się na inwestycję w obrazy, warto wiedzieć, gdzie można kupić obraz z certyfikatem autentyczności. Najlepszym miejscem do takich zakupów będzie oczywiście galeria obrazów. Na współczesnym rynku sztuki działają dwa rodzaje takich galerii, są to galerie typu tradycyjnego oraz ich internetowe odpowiedniki. Obrazy możemy kupować również na aukcjach, bezpośrednio od artystów lub od indywidualnych kolekcjonerów.

Jak kupować bezpiecznie?

Nawet jeśli wybrane przez nas dzieło sztuki kosztuje niewiele, wciąż warto sprawdzić, czy jest to dzieło autentyczne. Każda profesjonalna galeria obrazów powinna oferować możliwość uzyskania certyfikatu autentyczności zakupionego przez nas dzieła, bez względu na jego aktualną wartość materialną. Dysponując tego typu certyfikatem, wiemy, że mamy do czynienia z unikalnym obrazem stworzonym przez konkretnego artystę, co jest potwierdzone również jego podpisem. W przypadku zakupów obrazów na nieautoryzowanych aukcjach internetowych, zwłaszcza od indywidualnych sprzedawców, zwykle tego typu certyfikatu nie otrzymamy. Podobnie jest z przygodnymi zakupami obrazów na różnego rodzaju targach i kiermaszach. Najbezpieczniejszą formą zakupów jest zakup potwierdzony rachunkiem i certyfikatem autentyczności wystawionym albo przez galerię obrazów sprzedającą dane dzieło, albo przez organizatora aukcji dzieł sztuki.

Czy warto kupować w sieci?

Wiele współczesnych galerii obrazów to galerie internetowe, które prezentują dzieła młodych, początkujących artystów. Dla przykładu w serwisie https://www.gallerystore.pl/obrazy-na-sprzedaz znajdziemy dziesiątki obrazów w różnych stylach i technice wykonania, poruszających różną tematykę, w wielu różnych rozmiarach. Odwiedzając tego typu miejsca, można zatem dość szybko odnaleźć ręcznie malowany obraz, który będzie pasował do charakterystyki wystroju wnętrza każdego domu. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Co jednak w sytuacji, gdy zakupiony obraz nie przypadnie nam do gustu? Czy takie dzieło można zwrócić?

Każda internetowa galeria obrazów prowadząca sprzedaż wysyłkową, ma obowiązek przyjąć zakupiony przez klienta obraz, gdy ten z pewnych względów nie przypadnie mu do gustu. Klient ma na to 14 dni od momentu odebrania przesyłki, pod warunkiem, że obraz zostanie odesłany w nienaruszonym stanie technicznym.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.