×

Gdzie tanio kupić najlepsze materiały i artykuły budowlane? Hurtownia budowlana – szeroki asortyment produktów od renomowanych producentów

Gdzie tanio kupić najlepsze materiały i artykuły budowlane? Hurtownia budowlana – szeroki asortyment produktów od renomowanych producentów

Wiele sklepów budowlanych, a także liczne składy budowlane, oferują szeroki asortyment materiałów budowlanych i wykończeniowych. Wiele osób – zarówno klientów indywidualnych, jak i właścicieli dużych przedsiębiorstw – kupuje tam produkty niezbędne na budowie czy podczas remontu (farby, wełny mineralne, pokrycia dachowe, wkręty czy narzędzia). Jednak lepszym wyborem może być zakup materiałów w hurtowni. Hurtownie oferują swoim klientom szeroki wybór wysokiej jakości produktów w dużych ilościach, a zarazem w niskich cenach.

Hurtownia budowlana czy zakup bezpośrednio od producenta? Jak lepiej kupować materiały budowlane?

Jeśli bierzemy udział w takim projekcie, jak budowa nowego domu lub remont już istniejącego, możemy stanąć przed dylematem – kupić materiały od hurtowni budowlanej czy bezpośrednio od producenta? Jaka decyzja będzie lepsza?

Hurtownie budowlane to firmy, które kupują produkty w ilościach hurtowych i sprzedają je wykonawcom i budowniczym po cenach niższych niż te, które zapłaciliby w sklepach detalicznych. Często sprzedają również materiały, które byłyby zbyt drogie, aby znaleźć w lokalnych sklepach z narzędziami, jak podłogi winylowe czy oprawy oświetleniowe.

Jeśli planujemy wykonać kilka prac w kwestii przebudowy wokół domu, kupując od dostawcy hurtowego możemy liczyć na mniejsze koszty zakupu materiałów budowlanych, niż w przypadku zakupów w sklepach detalicznych. W hurtowni znajdziemy również szerszy wybór produktów w przystępnych cenach niż w lokalnym sklepie z narzędziami.

Cegły i pustaki – jedne z najczęściej kupowanych w hurtowniach materiałów budowlanych

W hurtowni budowlanej kupuje się m.in. materiały, dzięki której możliwe jest wznoszenie nowych konstrukcji o różnym przeznaczeniu – budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych lub budynków użyteczności publicznej takich jak szkoły czy szpitale. Do podstawowych materiałów konstrukcyjnych zalicza się cegły oraz pustaki.

Cegły wykonane są z gliny, natomiast pustaki wytwarza się z betonu. Mają różne właściwości, ale też jedną wspólną cechę – są trwałymi i długowiecznymi materiałami budowlanymi.

Cegły są najstarszym znanym materiałem budowlanym, były używane do budowy piramid w Egipcie i innych budynków w starożytnym Rzymie. Pustaki pojawiły się później, ale szybko zyskały popularność dzięki swojej trwałości, wytrzymałości i niskiej cenie.

Cegły wykonuje się z gliny i piasku, które miesza się z wodą i wciska pod ciśnieniem do formy ceglanej. Następnie cegła jest suszona przez kilka dni, a potem wypiekana w wysokiej temperaturze (do 1500 °C). Efektem końcowym jest cegła pełna.

Pustaki wykonuje się z zaprawy cementowej lub mieszanki betonowej, którą wlewa się do specjalnej formy, a następnie utwardza w piecu w wysokiej temperaturze (około 800 °C). Główna różnica między tymi materiałami polega na tym, że pustaki mają wewnątrz małe wgłębienia, które zapewniają lepszą izolację niż zwykłe bloki betonowe.

Internetowa hurtownia budowlana – dlaczego warto złożyć w niej zamówienie? Wygodne zakupy z wysyłką na wskazany adres

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupować w internetowej hurtowni budowlanej, zamiast odwiedzać sklep budowlany. Poniżej niektóre z nich.

  1. Cena. Hurtownie budowlane prowadzące sprzedaż za pośrednictwem Internetu konsekwentnie oferują niższe ceny niż sklepy detaliczne, ponieważ nie mają kosztów ogólnych prowadzenia sklepu fizycznego.
  2. Różnorodność produktów. Internetowe hurtownie budowlane oferują szeroki wybór produktów, w tym materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz przydatnych na budowie urządzeń (np. elektronarzędzi). Dodatkowo, często posiadają przedmioty, które są trudne do znalezienia w sklepach stacjonarnych, takich jak przedmioty specjalistyczne lub towary wycofane.
  3. Wygoda i szybkość dostawy. Wiele internetowych hurtowni budowlanych oferuje bezpłatny transport produktów w przypadku wszystkich zamówień powyżej określonej kwoty. Hurtownie oferują też opcje wysyłki przyspieszonej dla tych, którzy potrzebują produktów na cito. Ci, którzy nie mieszkają w pobliżu magazynów, mogą również docenić możliwość wysyłki towarów bezpośrednio do domu lub na adres firmy – dzięki temu klient nie musi tracić czasu na jeżdżenie po mieście w poszukiwaniu pożądanych produktów.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią budowlaną https://batel.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter