×

Gilotyna biurowa – na czym polega jej fenomen?

Gilotyna biurowa – na czym polega jej fenomen?


Praca z ogromną ilością dokumentów w biurze wymaga odpowiedniej organizacji i dobrego sprzętu. Dzięki zastosowaniu urządzeń wysokiej jakości można przyspieszyć i ułatwić pracę z dokumentami.

Jednym z takich urządzeń jest gilotyna biurowa do cięcia papieru.

Gilotyna biurowa – czym się charakteryzuje?

Gilotyna służy zarówno do cięcia pojedynczych kartek, jak i większej ilości dokumentów. Możliwość przycięcia dużej ilości papieru zdecydowanie przyspiesza pracę i jednocześnie zapewnia równą obróbkę dokumentów. Niektóre urządzenia tego typu pozwalają na przycinanie papieru różnej wielkości, w zależności od ustawień, dzięki czemu nie musisz kupować kilku urządzeń do jednego biura.

Gilotyna do cięcia papieru jest bardzo łatwa w obsłudze i niesamowicie precyzyjna. Intuicyjna obsługa i prosta budowa urządzenia gwarantują, że każdy pracownik bez trudu poradzi sobie z obsługa gilotyny. Warto jednak pamiętać o przestrzeganiu kluczowych zaleceń i zasad bezpieczeństwa w celu uniknięcia wypadku przy pracy.

Szpalty do gilotyn zapewniają efektywne cięcie

Szpalty do gilotyn stanowią jeden z najważniejszych elementów gilotyn do cięcia papieru. Odpowiednio dobrana szpalta gwarantuje maksymalną wydajność noża. Wyboru konkretnego rodzaju dokonuje się w zależności od rodzaju ostrza introligatorskiego zastosowanego w urządzeniu.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje szpalt: białe, szare i czerwone. Białe szpalty są przeznaczone do noży typu widia, szare stosuje się do noży typu HSS, natomiast czerwone stworzono z myślą o nożach zwykłych i ze stali szwedzkiej. Tego typu elementy produkowane są w różnych rozmiarach, tak aby łatwo można było dostosować je do konkretnego modelu gilotyny.

Odpowiednia konserwacja – ostrzenie gilotyn

Inwestycja w gilotynę do papieru nie stanowi wielkiego wydatku, jednak z pewnością zależy Ci na jak najdłuższym użytkowaniu urządzenia. Odpowiednia konserwacja i dbałość o gilotynę, mogą znacząco przedłużyć jej żywotność. Konserwacja nie jest szczególnie czasochłonna, skomplikowana ani kosztowna, dlatego tym bardziej warto się na nią zdecydować.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej konserwacji, warto oddać urządzenie do serwisu zapewniającego ostrzenie gilotyn. Samodzielną konserwację należy zacząć od dokładnego czyszczenia gilotyny suchą szmatką, poniewaz kontakt z mokrą szmatką mógłby grozić rdzewieniem ostrza. Raz na jakiś czas należy również naoliwić poszczególne elementy gilotyny. Do tego celu może posłużyć zwykła wazelina, która zapewnia ochronę przed korozją i płynna pracę maszyny.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter