×

Home staging jako pomysł na szybszą sprzedaż mieszkania

Home staging jako pomysł na szybszą sprzedaż mieszkania

homesCzasem sprzedaż nieruchomości związana jest z długim poszukiwaniem klienta gotowego zapłacić odpowiednią cenę. Jednym ze sposobów na przyspieszenie tego procesu jest skorzystanie z  home stagingu, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju.

 

Na czym polega home staging? Są to różne działania podejmowane w celu poprawy wyglądu nieruchomości, przeznaczonej do sprzedania lub na wynajem. Zakup mieszkania to poważna inwestycja, co nie zmienia faktu, że wielu klientów podejmuje decyzję o wyborze konkretnego lokalu pod wpływem impulsu opartego na pozytywnym wrażeniu.  Przestronne pokoje, przyjemna atmosfera, nowoczesna aranżacja wnętrz – takie cechy mieszkania mogą stać się bodźcem, który będzie miał bardzo pozytywny wpływ na klientów oglądające mieszkanie.

 

Szybka sprzedaż nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości dla wielu osób oznacza obniżenie ceny domu lub mieszkania. Tymczasem skorzystanie z home stagingu pozwala na przyciągnięcie klientów i jednocześnie wynegocjowanie korzystnych warunków (chcesz zobaczyć jak robią to profesjonaliści? Zapraszamy na stronę internetową biura nieruchomości Novahouse z Gdańska). Co więcej, odpowiednie przygotowanie nieruchomości związane jest z niedużymi inwestycjami. W praktyce często ogranicza się do dokładnego posprzątania pomieszczeń, zmiany ustawienia mebli i usunięcia niepotrzebnych elementów, np. nadmiaru bibelotów. To wystarczy, żeby mieszkanie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego, zadbanego i schludnego. Dzięki pomocy profesjonalisty można stworzyć efektowny wystrój z dostępnych elementów wyposażenia lub podjąć decyzję o wykonaniu prac remontowych.

 

Sprzedaż mieszkań, które przeszły odpowiednie przygotowanie, jest łatwiejsza i nie wymaga obniżenia ceny nieruchomości. Chociaż skorzystanie z usług w zakresie home stagingu wiąże się z kosztami, są one jednak niewielkie w porównaniu z potencjalnymi korzyściami.
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.