×

Ile pokoi powinno mieć idealne mieszkanie?

Ile pokoi powinno mieć idealne mieszkanie?

ile-pokoi-powinnoWybierając mieszkanie, do którego chcemy się wprowadzić bierzemy od uwagę wiele różnych jego aspektów. W końcu taki zakup należy do jednych z najważniejszych w naszym życiu.

Zakup własnego mieszkania zajmuje nam zwykle dość dużo czasu. Zaczynając od wyboru dewelopera, lokalizacji i typu mieszkania staramy wybrać takie, które będzie służyło nam jak najdłużej, zapewniając komfort całej naszej rodzinie. Nie należy także zapominać o tym, że posiadanie nieruchomości może być także dobrą długoterminową inwestycją posiadanego kapitału.

Na co zwracamy uwagę kupując mieszkanie?

Jest wiele czynników decydujących o tym, że wybieramy to konkretne mieszkanie. Jednym z najważniejszych jest cena, i choć kieruje ona nami przy poszukiwaniach, to nie jest jedynym kryterium. Z nią powiązane jest to czy lokal pochodzi z rynku pierwotnego czy z wtórnego. W niektórych przypadkach ważna jest jego lokalizacja i to jakie elementy miejskiej infrastruktury znajdują się w pobliżu. Osoby nie mające własnego samochodu zwrócą największą uwagę na komunikację miejską.

Jak duże znaczenie ma ilość pokoi w mieszkaniu?

Jednym z najważniejszych parametrów będzie ilość pokoi znajdujących się w mieszkaniu. To ile potrzebujemy zależy od tego jak dużo osób ma w nim mieszkać. Ważne jest także to jak te pomieszczenia mają być względem siebie umieszczone. Pokój z aneksem kuchennym może być komfortowy tylko dla rodziny, która lubi spędzać wspólnie dużo czasu w salonie, w którym jednocześnie przygotowywane są posiłki. W innym wypadku mieszkańcy nie będą z niego korzystać i będzie on bezużyteczny. Weźmy pod uwagę indywidualne preferencje przyszłych mieszkańców lokum. Pokoje przechodnie charakterystyczne dla starszego budownictwa, aktualnie są bardzo niepraktyczne, choć i teraz znajdują się ich amatorzy.

Mieszkania komfortowe dla większości standardowych rodzin składają się z dwóch do trzech pokoi, łazienki i kuchni lub salonu z aneksem kuchennym. Taki rozkład najłatwiej spotkać w budynkach będących najnowszymi inwestycjami deweloperów. Jak mówi przedstawiciel krakowskiej firmy Budrem: „Najważniejsze jest dla nas, aby wybudowane przez nas tanie mieszkania w Krakowie były optymalne dla każdej rodziny, która się tam wprowadzi”.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.