×

Ilu elementowy zestaw sztućców wybrać?

Ilu elementowy zestaw sztućców wybrać?

Eleganckie sztućce to niezastąpiony element wyposażenia każdego domu, w którym podejmuje się gości. Jeśli planujesz urządzać w swoim domu przyjęcia okolicznościowe, podejmować znajomych i rodzinę na uroczystych kolacjach lub mniej zobowiązujących obiadach, inwestycja w komplet sztućców wysokiej jakości wydaje się jak najbardziej słuszna i w pełni zasadna.

Choć markowe sztućce są dość drogie, akurat na tym elemencie stołowej zastawy nie warto przesadnie oszczędzać. Po pierwsze, dobrej jakości sztućce zawsze wyglądają niezwykle elegancko, dodając uroku każdej zastawie stołowej. Po drugie, porządne sztućce wraz z upływającym czasem nie tracą na elegancji swojego wyglądu – przez wiele lat powinny wyglądać jak nowe, pod warunkiem, że będziesz się z nimi odpowiednio obchodzić. Po trzecie, takie sztućce składają się z wielu elementów, dzięki czemu nie musisz dokupować dodatkowych akcesoriów potrzebnych do serwowania różnych rodzajów posiłków podawanych podczas organizowanych przez Ciebie domowych przyjęć.

Podstawowy komplet sztućców

Tego typu komplet powinien składać się z sześciu noży, widelców, łyżek i łyżeczek. Dzięki temu zyskujemy zestaw sztućców niezbędnych dla podjęcia przy stole sześciu osób. W takim zestawie znajdują się sztućce do dania głównego, do zupy i do deseru – ciepłego napoju typu kawa czy herbata.

Rozbudowany komplet sztućców

Bardziej rozbudowane zestawy sztućców dedykowane są dla dwunastu osób i składają się z kilku dodatkowych elementów. Prócz podstawowych sztućców, w takich zestawach bardzo często pojawiają się również mini widelczyki do deserów, a także większe, pojedyncze sztućce w postaci łopatki do ciasta, łyżki do sosu czy łyżki wazowej. Niektóre komplety sztućców mogą zostać wzbogacone także o mniej typowe elementy tj. specjalne sztućce do raków czy do ślimaków.

Z czego powinny być wykonane sztućce?

Niezależnie od tego, jak rozbudowany zestaw sztućców wybierzemy, dużą uwagę powinniśmy przywiązać również do sposobu wykonania poszczególnych jego części. Najczęściej sztućce wykonane są ze stali nierdzewnej, mają błyszczącą lub matową powierzchnię, ale w sprzedaży znajdziemy również bardziej ekskluzywne rodzaje sztućców posrebrzanych lub srebrnych, sztućców pozłacanych, a także sztućców wykonanych z lekkiego, ale niezwykle wytrzymałego tytanu.

Jeśli zależy nam na walorach czysto praktycznych, najlepszym wyborem będą komplety sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej – nie są one przesadnie ciężkie, są wytrzymałe i eleganckie. Gdy zależy nam na trwałości, możemy zdecydować się na lekkie sztućce tytanowe. Jeśli szukamy sztućców bardziej wyrafinowanych, wybieramy sztućce srebrne, posrebrzane lub pozłacane.

Artykuł powstał we współpracy z https://strefaform.pl/pol_m_kuchnia-jadalnia_zastawa-stolowa_zestawy-sztuccow-522.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.