×

Jak dbać o krzesła rattanowe?

Jak dbać o krzesła rattanowe?

Krzesla-rattanowe1Poszukiwanie idealnych mebli do swojego mieszkania nie jest łatwe, zwłaszcza gdy nie chcemy podążać typowymi, przetartymi szlakami pomysłów. W takich przypadkach sprawdzą się nowoczesne idee młodych projektantów, którzy tworzą takie cuda, jak np. krzesło rattanowe czarne HK Living, idealne do stworzenia nietypowego wnętrza domu czy studia. Trzeba jednak wiedzieć, że rattan jako materiał ma swoje wymagania dotyczące pielęgnacji, którym trzeba sprostać, aby cieszyć się dobrym wyglądem mebli przez wiele lat.

Na początek warto wiedzieć, jakie krzesła rattanowe kupować, aby nie wydać pieniędzy w błoto. Istotne jest, aby rattan był wysokiej jakości – zazwyczaj jest to specjalna plecionka, dzięki której mebel jest trwały i wytrzymały przez wiele lat. Dobrze jest obejrzeć krzesło przed zakupem albo zaufać sprawdzonej firmie, co w rezultacie często oznacza wyższe ceny.

Rattan jako materiał naturalny jest bardzo elastyczny i dopasowuje się do kształtu ciała, a zarazem jest wytrzymały. To sprawia, że krzesło rattanowe HK Living będzie wygodne przez wiele godzin siedzenia na nim, a jednocześnie nie odkształci się, zachowując swoją dotychczasową formę. Jeśli dojdzie do zabrudzeń czy rattan będzie zakurzony, wystarczy lekko wilgotna szmatka, którą należy przetrzeć mebel. Większe zabrudzenia, które dotarły między splot, łatwo jest wyczyścić wodą z dodatkiem płynu do naczyń i szczoteczką do zębów. Jeśli nie jesteśmy wielbicielami regularnego mycia krzeseł, dobrze jest je zabezpieczyć specjalnym środkiem do pielęgnacji, który zwiększa odporność na zakurzenie i zabrudzenie. Warto też zapytać o to producenta – niektóre krzesła mają specjalną warstwę lakieru pielęgnacyjnego, co jest bardzo korzystne przy regularnym użytkowaniu mebla.

Generalnie krzesła rattanowe są odporne na różne warunki atmosferyczne, aczkolwiek w domu dobrze jest nie stawiać ich blisko źródła ciepła, np. kominka czy nastawionego na wysoką temperaturę grzejnika. Co więcej, należy wybierać takie meble rattanowe, które posiadają metalowy stelaż – to sprawi, że rattan będzie jeszcze bardziej wytrzymały na odkształcenia, a co za tym idzie, żywotność mebli znacząco się zwiększy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.