×

Jak dobierać farby – trendy ostatnich lat

Jak dobierać farby – trendy ostatnich lat


Renowacja mieszkania to zadanie złożone.

Kluczową, widoczną na ,,pierwszy rzut oka” zmianą wydaje się jednak kolor ścian. Okazuje się, że to drobny detal, który potrafi wpłynąć na mieszkanie. Farby mogą optycznie powiększyć lub też zmniejszyć przestrzeń. Wprawiają też gości w określony nastrój.

 

Jak się do tego zabrać?

Każda farba pasuje przede wszystkim do konkretnego pomieszczenia. Kolory ciepłe zaleca się w miejscach, w których będziemy przebywali na co dzień. Wybierajmy raczej jasne tonacje, które skutecznie poprawią nasze samopoczucie. Warto zastanowić się nad zielonym, błękitnym oraz odcieniami pastelowymi. Okazuje się, że farby dekoracyjne w kolorach beżu również znajdą swoich zwolenników.

Czy odrzucić zatem ciemne odcienie na samym starcie? Mogą okazać się pomocnymi, ale tylko w naszej sypialni. Unikajmy intensywnych, mocnych kolorów. Oprócz nikłych właściwości użytkowych, będą one zwyczajnie trudne do zmienienia w przyszłości.

Nie tylko przeznaczenie, ale również wymiar pomieszczenia

Dobór koloru zazwyczaj kojarzy się nam z meblami. Zastanawiamy się również nad zasłonami albo też dodatkami. Okazuje się, że bardziej istotny jest ogólny metraż przestrzeni. Planujmy każdy pokój odpowiednio, aby wydawał się nam optycznie duży.

Nie chodzi tu tylko o sam kolor, ale również takie detale jak rozmieszczenie obrazów. Planowanie przestrzeni to bardzo skomplikowany proceder. Okazuje się, że odpowiednie ustawienie asortymentu, wpływa na ogólny, wizualny odbiór.

Styl skandynawski

Trendy w modzie pojawiają się okresowo. Ostatnio modny stał się tzw. styl skandynawski. To minimalistyczne podejście, stawiające na odcienie podstawowych kolorów. Nie znajdziemy tutaj krzykliwych barw oraz pełnej ekstrawagancji. Stawia się za to na praktyczne, stonowane wnętrza.

Pamiętajmy o tym, że moda zmienia się z czasem. Nie warto na siłę dopasowywać się do obowiązujących trendów. Zamiast tego, skupiajmy się na naszym komforcie oraz wizualnym doborze akcesoriów.

W przestrzeni użytkowej musimy się czuć dobrze przede wszystkim my. Chwil relaksu nie zapewni nam modelowe wnętrze. Stawiajmy na oryginalność oraz podążajmy za własnym gustem. Magazyny mogą nam tylko sugerować pewne rozwiązania. Ostateczną decyzję podejmujemy wszak my sami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.