×

Jak dobrać kolorystykę ścian?

Jak dobrać kolorystykę ścian?

Kolorowe ścianyJak wybrać kolory ścian i jakich farb do ich malowania używać? To lokator i właściciel mieszkania wybiera pożądaną kolorystykę. Gdy mieszkanie jest małe, ma niewielkie okna, na pewno niepożądane będą ściany w ciemnych kolorach – zielenie i granaty przygnębiają i wprawiają w smutny nastrój. Nie decydujmy się na głęboki ciemny brąz i smolistą czerń.

Wzorujmy się na Skandynawach!

Oni wybierają biele, żółcie, rozmyte pomarańcze – wystarczy im brak światła słonecznego, więc doświetlają mieszkania kolorami farb oraz dobierają lampy o odpowiedniej mocy. Zyskują na tym sporo – na pewno samopoczucie mają chociaż trochę lepsze, widzą więcej światła i pozytywnych stron życia w ciemnym i chłodnym kraju.

W małym mieszkaniu znakomicie sprawdzą się na ścianach kolory pomarańczowy, żółty, różowy, wszelkie barwy słoneczne i ciepłe. Biel także pomoże optycznie powiększyć pomieszczenia. W niewielkich mieszkaniach lepiej także zrezygnować z ciemnych boazerii, które skutecznie potrafią zmniejszyć optycznie przedpokój. W łazience ściany malujemy na kolory biały, błękitny, kremowy, écru.

Nie fundujemy sobie ścian granatowych lub brązowych

Kolorowo w domuKawa z mlekiem i to z dużą ilością mleka jest za to naprawdę trafionym wyborem. Do malowania kuchni i łazienki warto używać farb lateksowych lub akrylowych, ponieważ mają one wysoką jakość i korzystnie prezentują się na ścianach. Farby zmywalne będą idealne w kuchni. Farby strukturalne stworzą interesującą fakturę ściany i nadadzą jej pewną perspektywę i głębię. Do malowania sypialni i salonu można użyć matowej farby emulsyjnej. W przedpokoju sprawdzi się farba lateksowo-akrylowa, a w pokoju dzieci również pożądana jest farba akrylowa. Farbą połyskową pomalujemy drzwi i lamperie.

Podsumowując, dobór farby jest ważny, i to bez znaczenia czy ma ona wpływ na estetykę pomieszczenia oraz nasz nastrój, pozwala nam cieszyć się życiem oraz remontować mieszkanie nieco rzadziej, zwłaszcza, gdy farba jest odpowiedniej jakości i można zmyć drobne plamki, które się na niej pojawiają.

A zatem malowanie czas zacząć! Na wybór pierwszego mieszkania Poznań  może być idealnym miastem do życia – tu jest naprawdę kolorowo! Dobrze dobrane kolory wnętrz i ciekawa lokalizacja mieszkania (a Poznań jest taką bez dwóch zdań), to przecież podstawa, która wpływa na komfort korzystania z nowego domu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

meblik

Można też zamiast malowania ścian pokusić się o jakies fajne fototapety na ścianę: teraz jest w sklepach taka masa możliwości, że mozna poszaleć z wyobraźnią i strzelić sobie fototapety w stylu wakacyjnym, nurkowym, kulinarnym czy biurowym. Na stronach np. http://mural24.pl/ są nawet działami posegregowane – tylko wybrać, nakleić i cieszyć oko.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.